Piráti a Starostové: Bazén je v havarijním stavu, ale stále není hotový rozpočet na jeho rekonstrukci

16. května 2019, Karviná: Rozpočet rekonstrukce bazénu měl být hotový koncem března. Tento termín nakonec ředitel STARSu Petr Dyszkiewicz na březnovém zasedání karvinského zastupitelstva posunul na konec dubna. „Máme půlku května a slíbené podklady stále nejsou. Chybí ovšem i odůvodnění, proč tomu tak je,“ podivuje se Petr Letocha, karvinský zastupitel z koalice Piráti a Starostové, která právě cenu rekonstrukce bazénu kritizovala. Pracovní skupina ke krytému bazénu, jejíž vznik Piráti a Starostové  iniciovali, zasedla pouze jednou, z jednání není zápis a další schůzka stále svolána nebyla.

„Pokud byla pracovní skupina zřízena jen proto, aby se vlk nažral a koza zůstala celá, nepovažujeme to za smysluplné. Nevíme, proč dodání rozpočtu tak trvá. Přitom je již vydáno územní rozhodnutí i stavební povolení. Interpeloval jsem kvůli tomu na dubnovém zastupitelstvu, ale stále se nic neděje,“ komentuje opoziční karvinský zastupitel Petr Letocha (STAN), který je členem zmíněné pracovní skupiny.

Zastupitelstvo o rekonstrukci za téměř 300 milionů rozhodlo přitom už v červnu 2017 a stav objektu je podle vyjádření Petra Dyszkiewicze na březnovém zastupitelstvu kritický. „Vedení města i manažer projektu Petr Dyszkiewicz několikrát uvedli, že naše námitky k rekonstrukci bazénu nepovažují za nijak zásadní, projekt je podle nich zpracovaný za účasti řady odborníků a investici nijak neovlivní ani lázněmi plánovaný thermalpark. Jelikož to vypadá, že námitky máme tedy pouze my Piráti a Starostové a pracovní skupina už se neschází, nemělo by se dále otálet. Vedení města by mělo definitivně rozhodnout. Pokud byl projekt hotový, nemělo by předložení rozpočtu trvat takovou dobu, a pokud se vyskytly komplikace, považovali bychom za korektní nás i veřejnost informovat, že nebude dodržen slíbený termín,“ dodává Zuzana Klusová, karvinská zastupitelka za Piráty.