CHCI VĚDĚT VÍCE

Piráti a STAN posílají poničeným obcím milion korun prostřednictvím nadace Via. Rozvezli také potřebnou materiální pomoc

1. července 2021 Redakce
#udalost

Praha, 1. července 2021 – Piráti a Starostové dnes darovali přes jeden milion korun obcím zdevastovaným přírodní katastrofou, a to prostřednictvím nadace Via. Na pomoc zasaženým přispěli členové a příznivci obou stran. Koalice také do poničených oblastí na Moravě i Lounsku zaslala materiální dary, které byly podle informací místních koordinátorů nejvíce potřeba. Šlo mimo jiné o nářadí na opravy či hygienické, zdravotní a dezinfekční prostředky. Všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na řešení následků živelné pohromy, předsedové obou koaličních stran děkují.

„Po čtvrtečním neštěstí se mezi lidmi zvedla obrovská vlna solidarity. A to samozřejmě i mezi členy Pirátů a Starostů, s kterými jsme se v uplynulých dnech společně složili na finanční podporu zasažených obcí. Podařilo se nám vybrat přes milion korun, které nyní posíláme nadaci Via, jež právě poničeným obcím pomáhá. Aktuálně potřebují tamní obyvatelé doslova každou korunu na opravu nebo obnovu svých domů a pokrytí dalších výdajů. V minulých dnech jsme na Moravu i do Lounska rozvezli také materiální pomoc, tedy nářadí či další praktické věci, které byly podle informací z místa nejvíce potřeba. Děkuji mnohokrát všem, kteří se do pomoci zapojili, a to samozřejmě nejen našim zástupcům, ale obecně všem dobrovolníkům, dárcům, členům záchranných složek a mnohým dalším, včetně zahraničí,“ uvedl předseda Pirátů Ivan Bartoš.

„Přiznám se, že z pomoci, jakou všichni posíláme na jižní Moravu, mám obrovskou radost. Naše společnost znovu ukázala, že Češi jsou národ, jenž se v těžkých chvílích umí semknout a být solidární s lidmi, kteří potřebují pomoc druhých. Věřím, že soudržná atmosféra nám vydrží a pomůžeme společnými silami co nejdříve obnovit oblast poničenou živelnou katastrofou. Naši členové a dobrovolníci jsou připraveni i nadále pomoci nejen prací přímo na místě, ale také v zásobování potřebným materiálem,” doplnil předseda STAN Vít Rakušan.


Další aktuality

Piráti a Starostové chtějí utnout tajné schůzky lobbistů s politiky, prezidentem i jeho poradci
30.07.2021 Redakce

Piráti a Starostové chtějí utnout tajné schůzky lobbistů s politiky, prezidentem i jeho poradci

Praha, 30. července 2021 - Piráti a Starostové dnes na tiskové konferenci upozornili na problém s lobbisty, kteří se tajně scházejí s politiky a ovlivňují schvalování zákonů i zakázek. Koalice proto chce na páteční mimořádné schůzi Sněmovny prosadit zákon, aby se tyto schůzky musely povinně evidovat a k záznamům měla přístup veřejnost. Zároveň chtějí funkční registr lobbistů, kde bude jasně uvedeno, v jaké oblasti lobbují. K legislativě Piráti a Starostové navrhli také úpravy, aby se musel evidovat lobbing nejen u přípravy a schvalování zákonů, ale například i u přípravy zakázek či přerozdělování dotací. Stejně tak chtějí, aby musel povinně zaznamenávat schůzky s lobbisty i prezident a jeho poradci, vláda totiž pro Hrad chystá výjimku.

#udalost
Piráti a Starostové na Vysočině zvolili novou lídryni do voleb. Kandidátku do Sněmovny povede za kraj Blanka Lednická
27.07.2021 Redakce

Piráti a Starostové na Vysočině zvolili novou lídryni do voleb. Kandidátku do Sněmovny povede za kraj Blanka Lednická

Vysočina, 27. července 2021 – Včerejší první kolo dovolby na první místo společné kandidátky Pirátů a Starostů pro podzimní sněmovní volby v kraji Vysočina rozhodlo o tom, že se jedničkou stává Blanka Lednická (Piráti). Získala 32 hlasů od 42 členů pirátského krajského sdružení. Blanka Lednická tak nahradí Milana Daďourka, který před necelými dvěma týdny na post lídra kandidátky rezignoval kvůli zdravotním důvodům.

#udalost
Piráti a Starostové nabízejí vládě pomoc pro zvládnutí podzimní epidemie. Chtějí posílit motivaci k očkování možností výběru typu vakcíny a lepší nabídkou míst a termínů
15.07.2021 Redakce

Piráti a Starostové nabízejí vládě pomoc pro zvládnutí podzimní epidemie. Chtějí posílit motivaci k očkování možností výběru typu vakcíny a lepší nabídkou míst a termínů

Praha, 15. července 2021 – Poslanci Pirátů a Starostů dnes znovu apelovali na vládu s šesti stěžejními body plánu pro zvládnutí podzimu, který může rozhodnout o dalším vývoji pandemické situace. Tedy o tom, zda se žáci vrátí do škol a služby a maloobchody zůstanou otevřené a bez omezení. Piráti zopakovali, že zvýšila motivaci lidí k očkování, například svobodnou volnou typu vakcíny, výběrem termínů nebo zvýšením počtu očkovacích míst. Jednou z nejkritičtějších oblastí je školství, kde stále vláda nevypracovala plány pro vývoj situace a možná řešení na lokální úrovni. Piráti a Starostové proto vládě nabídli pomoc svých expertních týmů, které mají pomoci nejenom při tvorbě opatření proti šíření pandemie, ale také zabránit dalším nezákonným postupům. Nejvyšším správním soudem bylo do dnešního dne shledáno již 30 takových protiprávních postupů vlády a ministerstev.

#bezpecnazeme