CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Bc. František Elfmark DiS.

Je mi 42 let a jsem otec dvou dětí. Se ženou bydlím na Slovácku v Uh. Hradišti a považuji se za místního patriota. Profesí a vzděláním jsem grafik, webdesigner, ajťák a jsem dlouholetým podnikatelem v oblasti reklamy. Založil jsem regionální spolek P.Z.V., který má za sebou realizaci mnoho kulturních akcí a soutěží. Mimo politické aktivity jsem založil největší FB bazarovou skupinu v regionu Uháčko. Snažím se, aby věci, které již nikdo nepotřebuje získaly další možnost využití a lidé našli kvalitní řemeslníky v oboru.

Již čtvrtým rokem jsem poslancem ČR, členem Výboru pro životní prostředí a Petičního výboru. Tématem, které považuji za důležité věnuji se mu s maximálním úsilím, je životní prostředí. Prosazuji přechod na moderní oběhové hospodářství, tedy konec plýtvání surovinami, snížení produkce odpadů, převahu kvality nad kvantitou a maximální recyklaci. Kromě toho se zabývám tématy jako vodní hospodářství nebo problematika návratu velkých šelem. Ve volném čase se věnuji své rodině, chalupaření, kutilství, fotografování, kreslení a již od útlého dětství hře na bicí. Baví mě renovace starých a zdánlivě nepotřebných věcí, kdy se z odpadu stává opět hodnotný předmět.

Do politiky mě přivedla neschopnost politiků řešit věci jednoduše, efektivně a selským rozumem. Dnes a denně vidím mnoho problémů, které nemá nikdo zájem řešit a jenom se odsunují. Korupce, nesmyslná a netransparentní rozhodnutí, nebo špatná komunikace s občany. Piráti mi byli a stále jsou nejbližší svým programem a směřováním, tudíž není co řešit. Mám mezi Piráty mnoho kamarádů, kdy každodenní pracovní kontakt přerostl až v přátelství.

Chci udělat maximum pro přechod Česka k modernímu oběhovému hospodářství. Chci dosáhnout toho, aby lidé rozuměli důležitosti péče o životní prostředí, a také aby se více zapojovali do politiky, nebrali ji jako něco, co je odtržené od reality. Jednoduše ji přiblížit lidem a jít jim více naproti. Snad se mi to již za těch sedm let aktivní politiky daří.

1
Elfmark František
Pirátská strana

Zlínský kraj

Uherské Hradiště - Míkovice


42 let

poslanec PČR, zastupitel Uherského Hradiště, podnikatel, propagátor oběhového hospodářství