CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Bc. Jan Pošvář

V mém životě se mi podařilo spojit zdánlivě odlišné světy. Programátorství, zemědělství a politiku. Vše však do sebe zapadá jako puzzle. A ze svých zkušeností v odlišných oborech těžím téměř každý den. Programátorství mě naučilo myslet analyticky, dodržovat pravidla i postupy a hledat nová, chytřejší řešení. Zemědělství, ke kterému jsem se dostal při vývoji informačních systémů pro hospodáře, mi ukázalo, s jakými problémy se naše krajina potýká. A politika se stala nástrojem, jak dokázat měnit věci k lepšímu.

Od mládí se zajímám o historii, přírodu, lidská práva, informační technologie a politické dění. K tomu, abych se zapojil, mě přivedla tehdejší politická scéna. Viděl jsem, že absolutně nepochopila nové výzvy moderních technologií a že nám ujíždí pomyslný digitální vlak. Rozhodl jsem se proto, že chci být hybatelem změny a přiložit ruku k dílu. A nejblíže mi v tomto postoji byli Piráti. Díky jejich otevřenosti nebylo těžké se seznámit s tím, co dělají i v dalších oblastech, a zapojit se. Přátelský přístup a politika založená na datech byly pak třešničky na dortu.

Mezi mými kolegy ve Sněmovně se mi začalo přezdívat „vedoucí sekce Slepice a zahrádky“. Proč? Odstartoval jsem boj za zrušení klecových chovů slepic, což v samotných počátcích vypadalo jako boj s větrnými mlýny. Ale díky mravenčí práci se to podařilo. Jako poslanec jsem také úspěšně bojoval za práva zahrádkářů. Kromě toho, že jsem o něco více zešedivěl, jsem získal řadu cenných zkušeností, které bych rád využil dál. V dalším volebním období bych chtěl prosadit náš plán Vodu řešíme teď. Jsem totiž přesvědčený, že nutně potřebujeme chránit zdroje pitné vody. Mou vizí je zdravá krajina a nadšení hospodáři, kteří se o ni šetrně starají.

3
Jan Pošvář.jpg
Pirátská strana

Kraj Vysočina

Mnich


36 let

Poslanec PČR, Člen zemědělského a kontrolního výboru, Programátor, Malíř