CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Bc. Radek Krejčí

Jsem rodilým Plzeňákem. Zde jsem absolvoval Církevní gymnázium a poté vystudoval obor Psychologie na Masarykově univerzitě v Brně. V současnosti pracuji jako koordinátor vývojového týmu v IT.

Členem Pirátů jsem od roku 2016 a od roku 2019 také pirátským zastupitelem města Plzně. Dále aktivně působím jako člen Bytové komise Rady města Plzně, Komise pro rozvoj obvodu a investiční činnost ÚMO Plzeň 2 a Výboru pro investice a majetek Plzeňského kraje.

Jsem přesvědčen, že úroveň společnosti je rozpoznatelná mimo jiné tím, jak se dokáže postarat o své nejzranitelnější členy. Sociální politika nemá být redukována na vydávání a přerozdělování sociálních dávek. Sociální politika je a má být hlavně sítí, která dokáže efektivně pomoci lidem v nouzi. V komunální politice se nejvíce zasazuji o koncepční plánování, efektivní dopravní řešení a snižování dopadu krize bydlení, kterou chci řešit i v Poslanecké sněmovně.

Ve volném čase se aktivně věnuji sportu a cestování. Výhodou je to, že se dobře domluvím anglicky a francouzsky. Procestoval jsem kus Evropy, kam s oblibou podnikám dobrodružné cesty, a považuji mnoho jejích koutů za báječné místo k životu. Pro mě je ovšem nejlepším z nich Česká republika.

20
Radek_Krejci_fin_2.jpg
Pirátská strana

Plzeňský kraj

Plzeň


29 let

zastupitel města Plzně, koordinátor vývojového týmu v IT