CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Veronika Murzynová

Jsem tak trochu vesmírná pirátka. Nepřepadávám však Muskovy rakety, mám u Pirátů na starosti kosmický program. Studovala jsem astrofyziku v Brně i Londýně a mou celoživotní láskou jsou sci-fi literatura, angličtina, bojová umění a nové technologie. Jsem ostravskou zastupitelkou, asistentkou poslance a zástupkyní vedoucího zahraničního odboru Pirátů. V mezičase studuji mezinárodní vztahy a vzácné volné dny trávím nejraději v horách a lesích mimo civilizaci. Společnost mi poslední rok dělá můj pes Loki, kterého jsem adoptovala z útulku v Dětmarovicích a pojmenovala po jedné z postav marvelovského vesmíru.

Soustředím se sice na vesmír, ale nohama zůstávám na zemi. Především doma v Moravskoslezském kraji. Tam jsem měla první velkou politickou zkušenost, když jsem koordinovala komunální volby v roce 2018. Doteď na ně moc ráda vzpomínám, protože znamenaly nástup pirátských zastupitelů na několik radnic. Už během dospívání jsem se přesvědčila, že veřejný prostor bez naší péče upadá. Do politiky jsem se proto vrhla již ve třiadvaceti letech, nejprve jako aktivistka. Praktické zkušenosti sbírám už od mládí – od práce v cestovce, hlídání dětí a uklízení domů přes vážení šunky v supermarketu až po vedení pobočky spediční firmy. Mojí superschopností je pak umění najít a propojit správné lidi pro určitý projekt.

Chci dosáhnout toho, aby se z nás stala vzdělaná, digitálně propojená a tolerantní společnost. Baví mě prolínat politiku na všech úrovních, o což se snažím v týmu pro dopravu poslance Ondřeje Polanského. Podařilo se nám vytvořit skvělý samostatný programový bod ke kosmickému programu, na což jsem hodně hrdá. I když se mi asi nepodaří dostat Piráty do vesmíru, chci alespoň přispět k jejich astronomickému úspěchu.

5
Veronika Murzynová.jpg
Pirátská strana

Moravskoslezský kraj

Ostrava


35 let

výzkumnice v týmu europoslance, zastupitelka města Ostravy