CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Eva Nováková

Jsem rodačka z Kladna, která se přes Londýn, Jeruzalém a Prahu dostala až do Jihlavy, z korporace do sociálních služeb (a zpět do korporace). V říjnu 2018 jsem byla zvolena členkou Zastupitelstva města Jihlavy, o dva roky později členkou Zastupitelstva Kraje Vysočina.

První tři roky v Jihlavě jsem pracovala jako vedoucí terénní sociální služby. Po krátké epizodě, kdy jsem pracovala jako plánovačka logistiky ve společnosti BOSCH, kde jsem byla i členkou základní odborové organizace KOVO, jsem nastoupila k Pirátům jako koordinátorka krajského sdružení Vysočina.

V rámci působení v Zastupitelstvu města Jihlavy jsem členkou majetkové komise, komise pro bezpečnost a prevenci kriminality a komise pro sociální a neziskovou oblast. Podílela jsem se na přípravě projektu, díky kterému Jihlava od října 2019 zařadila do svého portfolia metodu Housing First. Kromě sociální oblasti se zajímám o posilování participace občanů.

Kromě toho s místním kolektivem Jídlo místo zbraní pravidelně vařím veganské jídlo pro lidi bez domova a podílím se na organizaci různých benefičních a kulturních akcí. Ve spolupráci s divadlem DIOD jsem organizovala Rozpravy – večery zaměřené na představování romské kultury široké veřejnosti i Romům samotným.

Vystudovala jsem bakalářský obor sociologie a sociální politika na Fakultě sociálních věd UK, nedostudovala jsem obor romistika na Filosofické fakultě UK.

9
3_Eva_Nováková.png
Pirátská strana

Kraj Vysočina

Jihlava


39 let

Členka Zastupitelstva města Jihlavy a Kraje Vysočina