CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

František Kopřiva

Miluji svobodu. Svobodu volby, vyjadřování, rozhodování. Svobodu, díky níž mám možnosti, které byly pro generaci mých rodičů často nedosažitelné. Podvědomě jsem měl asi vždy pocit, že chci naplno využít, co život nabízí. Byl jsem tak součástí pěveckého sboru, psal do školního časopisu, spoluorganizoval různé hudební a vědecké festivaly, psal sci-fi povídky, živil se jako copywriter, pracoval v laboratořích ČVUT. Ve volném čase cestuji, učím se hrát na bicí, docházím na online astronomický kurz Planetária Praha. A od roku 2017 se naplno věnuji práci poslance.

Chci politiku otevírat mladým lidem. Do Poslanecké sněmovny jsem se dostal, když mi bylo 21, a věřím, že mladí lidé sem přinášejí jiný pohled. Snažím se proto motivovat svou generaci, aby se o politiku zajímala a neváhala ovlivňovat veřejné dění.

Protože je pro mě svoboda tak důležitá, hodně jsem se ve Sněmovně věnoval lidskoprávním tématům. V tom bych rád pokračoval. Chtěl bych být u toho, až se schválí manželství pro všechny. Zajímám se o rovnost žen a mužů, držím titul Genderman roku 2020, což mě motivuje do další práce. V následujícím volebním období bych se chtěl soustředit na hladký průběh českého předsednictví v Radě EU v druhé polovině roku 2022 či na rozumné investování peněz z evropských fondů. Role České republiky v Evropě je pro mě stěžejní. Jsem přesvědčený, že Česko může prosperovat, pokud budeme součástí silné Evropské unie.

3
František Kopřiva
Pirátská strana

Středočeský kraj

Mladá Boleslav


25 let

poslanec, místopředseda výboru pro evropské záležitosti, laboratorní specialista