CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Ing. arch. Jakub Zach

Je mi 37 let a jsem profesí architekt a urbanista. Narodil jsem se v Kroměříži, kterou považuji za jedno z nejkrásnějších měst v České republice a ideální místo pro život své budoucí rodiny. V současné době se zabývám ve Zlínském kraji zejména veřejnou dopravou. Konkrétně zavedením plnohodnotného integrovaného dopravního systému veřejné dopravy v našem kraji. Zajímám se o územní plánování, urbanismus a s tím související sociální problematiku ve městech a obcích. Současně s tím i o možnosti rozvoje a optimální navrhování pří vývoji sídelních celků s ohledem na moderní technologie, sociální potřeby a vývoj společnosti. Kromě architektury se zajímám o průmyslový design, fotografování a grafický design.

Politiku jsem dlouho vnímal a sledoval pasivně v tom smyslu, že jsem se sice zajímal o politické dění, ale aktivní jsem byl jako většina jen v rámci voleb a vhození hlasu svému favoritovi. K angažování mě nakonec přiměla stále vzrůstající agrese dezinformačních kampaní, určité směřování politické kultury a nespokojenost s politickými stranami, které jsem v minulosti volil. V příhodný čas mě oslovil jeden můj kamarád a pozval mě na setkání místní pirátské organizace v Kroměříži. Na základě této zkušenosti jsem se začal o Piráty víc zajímat, načetl jsem si relevantní informace a jejich program. Piráti mají velký potenciál. Komunikují s lidmi prakticky neustále a na přímo, ne jen v rámci předvolební kampaně. Díky tomu jsme lidem a jejich problémům daleko blíž. Nežijeme v bublině až absurdních předvolebních slibů.

Chtěl bych se podílet na procesu, který povede k transparentnímu vedení státu a snížení byrokratické zátěže. Chci, aby moje děti vyrůstaly v demokraticky smýšlející společnosti bez předsudků, ale aby současně zažily staré tradice, jako jsou například hody či vodění medvěda. Bohužel na spoustě místech se tyto tradice pomalu vytrácí. V rámci své profese bych chtěl dosáhnout stavebního zákona, který nás dostane z chvostu žebříčku v rámci čekací doby na stavební povolení. Chtěl bych změnit pohled široké veřejnosti na politiku. Tento pohled je dost tristní a většina lidí se dívá na politiky jako na zločince. To souvisí se stávající politickou kulturou, která se stále více propadá na dno nemožného.

7
7. Jakub Zach_sedy.jpg
Pirátská strana

Zlínský kraj

Kroměříž


37 let

architekt a urbanista, krajský zastupitel, předseda Výboru pro dopravu