CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Ing. Jakub Hlubinka

Jsem vystudovaný strojař-energetik z VUT. Ve 24 letech jsem dostal na starost obec. Do roku 2020 jsem byl neuvolněný starosta a pracoval v energetice. Naposledy v mezinárodní skupině GEEN Holding, kde jsem působil na pozici provozního ředitele. Měl jsem přímo na starosti 17 elektráren v ČR a SK. Nepřímo jsem se také podílel na řízení dalších zdrojů v Chorvatsku a v Gruzii. Dále jsem držitelem oprávnění energetického specialisty.
Po narození druhého dítěte jsem chtěl být více doma s rodinou a funkce v soukromém sektoru jsem opustil. Nyní jsem starostou na plný úvazek.
Mám rád venkov, sport a energetiku. Jsem ženatý, mám dvě děti.
Věřím v kvalitu lidí aktivně zapojených ve STANU, a to nejen v odbornou čerpající ze zkušeností z komunální politiky, ale i morální. Projekt s Piráty je mi sympatický, fandím mu. Myslím, že spolupráce bude pro obě strany prospěšná a navzájem se od sebe můžeme mnohé naučit. Mojí motivací je pomoci společné koalici vyhrát volby a tím pomoci v maximální obměnu politické garnitury, kterou naše země opravdu potřebuje.

V následujícím desetiletí nás čekají obrovské výzvy v energetickém odvětví. Naše země v mnohém zaspala a pořád se jí nechce vstávat. Od posledního „průseru“ s podporou FVE v období 2005-2010, kdy OZE dostala veřejnou PR facku, díky absolutně nezvládnuté proceduře. Energetické projekty stagnují a z podpory energetiky se stalo politicky nevděčné téma. Pokud myslíme vážně odstup od uhlí k roku 2033, musíme náš přístup rapidně změnit. Moji ambicí je v tomto ohledu naší zemi pomoci.

24
24JakubHlubinkaS-min-min.JPG
Starostové a nezávislí

Jihomoravský kraj

Suchý


30 let

strojní inženýr, starosta obce Suchý