CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Ing. Jan Bostl

Narodil jsem se v Písku a žil jsem tam až do svých 17 let. Studoval jsem zde Gymnázium a poslední ročník jsem strávil na střední škole v Iowě v USA jako výměnný student. Vrátil jsem se do Čech a nastoupil na ZČU, Fakultu aplikovaných věd, obor Softwareové inženýrství. Již od střední školy jsem pracoval v menších společnostech jako programátor, servisní technik nebo architekt počítačových sítí. Vzpomínám velmi dobře, jak jsme budovali v České republice metropolitní sítě pro přenos internetu do podniků, škol a později i domácností.

Od roku 2011 jsem starostou v malé obci Kvíčovice u Holýšova. Za těch 10 let už mohu říct, že jsme ledacos v obci dokázali prosadit, vybudovat, opravit, postavit, vylepšit. Již několik let jsem předsedou Místní Akční Skupiny Radbuza, kde se nám podařilo rozdělit v území bezmála 100mil korun na různé smysluplné projekty obcí, škol, ale i podnikatelů.

Roční pobyt v USA mě naučil nesmírně si vážit toho odkud pocházím, vážit si naší země, být hrdý na to že i přesto jak maličká země jsme dokázali jsme mnohé na celosvětové úrovni, máme spoustu vědeckých, kulturních i sportovních úspěchů.

Za dobu mého starostování jsem také zjistil, že lidé se naučili velice rychle využívat a také zneužívat svých práv, ale zapomínají hodně také na své povinnosti. Rád bych prosazoval takové zákony a projekty, které umožní rozvíjet naše obce, spolupráci mezi nimi, vytvářet prostředí pro život pokud možno bez překážek v rámci smysluplných pravidel. Chtěl bych se zaměřit převážně na naše školství, aby škola a rodič byli ve vývoji a vzdělávání dětí partnery. Chtěl bych aby co nejvíce pravomocí bylo přeneseno na obce a místní úřady, nerozhodovalo se o věcech důležitých od stolu někde v centrále, ale v místě kde problémy a potřeby nastávají.

Rád bych pomohl vrátit se co nejdříve do normálu a obnovit důvěru lidí v ty kdo budou řídit náš stát po volbách tak, jak se má.

7
Jan_Bostl_fin_2.jpg
Starostové a nezávislí

Plzeňský kraj

Kvíčovice


46 let

starosta obce Kvíčovice, předseda Krajské sítě Místních akčních skupin pro rozvoj venkova, IT specialista