CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Ing. Jaroslava Martanová

Pocházím z malebné krajiny z Pošumaví, a proto se již od mládí zajímám o přírodu, její ochranu a životní prostředí. Přes 23 let jsem pracovala v této oblasti, na Správě Národního parku Šumava. Ve svém volném čase jsem se věnovala organizování různých kulutrních a sportovních akcí. Po mém nástupu do komunální politiky na pozici uvolněného zastupitele jsem se zaměřila na oblast sociální problematiky a historického dědictví.

Proč kandidujete do Poslanecké sněmovny?

Bohatou zkušenost z práce poslanců a výborů Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR jsem získala při své práci v oblasti ochrany přírody, při přípravě zákona o Národním parku Šumava a řešení dalších otázek s tím souvisejících. Při společných jednání s poslanci napříč jednotlivými kluby jsem si uvědomovala, jak důležitá je osobní zkušenost z komunální politiky pro rozhodování o zákonech. To je také hlavní motivací mé kandidatury.

Co chcete dokázat v politice?

Z komunální politiky vím, jak je důležité být ve spojení s představiteli obcí a měst a jejich obyvateli. Hovořit s nimi, naslouchat jim a také umět vysvětlit, proč se rozhoduje, o čem a jak. Ne vždy je to jednoduché, ale je to velmi důležité. Je to cesta, jak lidem přiblížit a vysvětlit, proč by se měli o dění ve své obci, městě, zemi zajímat a umět si vyhodnotit informace, které dostávají ze sdělovacích medií, a nebát se obrátit na svého poslance, senátora či starostu.

11
jaroslava-martanova.jpg
Starostové a nezávislí

Jihočeský kraj

Vimperk


59 let

starostka, krajská zastupitelka