CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Ing. Jiří Šimánek

Jmenuji se Jiří Šimánek. Jsem ženatý a mám 3 děti. Ekonomické vzdělání se stalo začátkem mé další činnosti. Více než 30 let jsem pracoval na ekonomických funkcích především v potravinářském průmyslu. Od roku 2007 zastávám funkci starosty v Plané nad Lužnicí. Mezi záliby patří zejména sport, cestování, hudba a tanec. I v dnešní náročné době jsem zůstal pozitivním optimistou s vírou v člověka.

Proč kandidujete do Poslanecké sněmovny?

V celoživotní praxi v ekonomice podnikání a financích a ve čtrnácti letech práce starosty jsem získal celou řadu cenných zkušeností, které bych chtěl uplatnit ve prospěch samosprávy a tím ve prospěch občanů této země. Ve funkci starosty začíná a končí možnost ovlivňovat další vývoj na hranici katastru našeho města. Proto kandiduju do Poslanecké sněmovny.

Co chcete dokázat v politice?

Podílet se na prosazování zákonů, které by byly ve prospěch rozvoje země, ve které žiji. Bohužel v současné době je řada zákonů „šita“ horkou jehlou bez znalosti věci a tomu odpovídá jejich úroveň. Řada dnešních zákonodárců zapomíná na ty, kdo je zvolil a v čí prospěch by měli pracovat. A vůbec se nejedná o prosazování zájmů jednotlivců nebo malých skupin. Je třeba prosazovat schválení zákonů, které budou pomáhat samosprávě v řízení obcí a měst, které sníží zbytečnou byrokracii, prostě, aby schválené zákony měly „hlavu a patu“.

13
jiri-simanek.jpg
Starostové a nezávislí

Jihočeský kraj

Planá nad Lužnicí


64 let

starosta města Planá nad Lužnicí