CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Ing. Martin Dvořák

Po revoluci se můj život obrátil naruby. Ze stáčírny sádla jsem se dostal na post primátora Hradce Králové. Věděl jsem, že je před námi hodně práce, a chtěl jsem se podílet na chodu naší země i v budoucnosti. I přes velký odpor a intriky tehdy celostátně nejsilnější strany jsem o čtyři roky později post obhájil. Následně jsem se připojil k misi OSN v Kosovu, kde jsem pomáhal se samosprávou městečka Istog. Celá oblast byla ve stavu, který si dnes nedokážeme představit – doslova vypálená zem. Každé ráno jsem vylezl na kopec a počítal nové domy, které rostly jako houby po dešti. Diplomatická práce mne nakonec zavedla až do Kuvajtu, kde v současnosti působím jako velvyslanec. Je však čas vrátit se domů.

Vítka Rakušana jsem poznal při jeho prvním volebním období v Kolíně. Už tehdy jsem u něj viděl to, o co jsem se i ve vlastní práci vždy zasazoval – poctivost, konzistenci názorů a respekt k ostatním. Proto jsem věděl, že po návratu do Česka chci pracovat po jeho boku. Mým nejvyšším cílem je společnost, která má úctu k lidskému životu. Taková, která zcela respektuje menšiny a chová se šetrně k životnímu prostředí. Vím, že je to úkol, který nebude dokončen jen tak, ale tím spíš o to chci usilovat ze všech svých sil, dokud nějaké budu mít.

Lidem se snažím nabízet férovost, čestnost, upřímnost a v neposlední řadě právě názorovou konzistenci. Diplomacie mě naučila vyjednávat, hledat shodu i tam, kde je jí pramálo, a řešit neshody i tam, kde je jich hodně. Myslím, že se to do politiky může hodit.

5
Martin Dvořák
Starostové a nezávislí

Královéhradecký kraj

Hradec Králové


64 let

diplomat, bývalý primátor Hradce Králové