CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Ing. Martin Mrkos

Jsem starosta Žďáru nad Sázavou, je mi 37 let, profesí jsem ekonom. Považuji se za energického a pozitivního člověka s otevřenou myslí a ambicí dělat svět kolem lepší. Miluji toulky přírodou a cestování, dobré jídlo a pití, jazz a rock, industriální design. Hodně a rád sportuji, včelařím anebo se nořím do naučných knížek a náročných filmů. Fascinuje mě vesmír. V životě mě naplňuje pracovat tak, aby lidé kolem byli šťastní a spokojení.

Hrdě se hlásím ke značce STAN, lidem pracovitým, schopným a poctivým, kteří chtějí v naší zemi vytvořit podmínky, aby se zde skutečně dobře žilo. Aby každý měl šanci na úspěch, důstojný život, pocit štěstí a spokojenosti, ať už jsou naše individuální představy jakékoliv. A hlavně dát zemi dlouhodobou perspektivu, budoucnost, vizi. Rád přiložím ruku k dílu, aby se to podařilo.

Co chci dokázat v politice? Především dokázat to, ať už jde o práci starosty nebo jinou veřejnou funkci, že taková práce je službou veřejnosti. Že ji jde dělat poctivě a dobře, s naplněním a dobrým pocitem z toho, řečeno v trochu nadneseném příměru, že svět kolem nás se stává lepším. Že má smysl důvěřovat institucím. Že společnost založená na vzájemné toleranci a úctě jednoho k druhému je lepší než ta, která je rozdělena, kde vítězi jsou jen ti, kteří v životě měli více štěstí na kontakty a příležitosti. Společnost, kde lidé pilně pracující nejsou zesměšňováni a kde jako vzor se nestaví prázdní pokrytci nebo populisté.

16
Martin Mrkos.png
Starostové a nezávislí

Kraj Vysočina

Žďár nad Sázavou


37 let

starosta města Žďár nad Sázavou, Zastupitel Kraje Vysočina