CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Ing. Mgr. Rudolf Staněk

Je mi 57 let, od roku 2006 působím na naší obci v Jiříkovicích u Brna. Nejprve jako člen rady, v letech 2010 - 2019 jako starosta a nyní jako zastupitel. Moje původní profese je programátor a správce sítě, v současné době pracuji na Dobrovolném svazku obcí Šlapanicko jako manažer. Mojí hlavní náplní je příprava a realizace staveb cyklostezek na Šlapanicku a také podpora a poradenství pro obce. Působím také jako jáhen ve farnosti Šlapanice. Jsem ženatý, mám tři dospělé děti a jednoho vnuka, s kterým trávím nejvíce volného času. Kromě toho mě baví cestování (hlavně po železnici), fotografování a rekreačně občas hraji florbal.

Chtěl bych podpořit především programové priority koalice Piráti a Starostové. Nejbližší jsou mi tyto: lepší a průhlednější fungování státu, odpovědné hospodaření, zdravotnictví, zvládnutí epidemie a obnova normálního života, digitalizace a veřejná správa přátelská občanům. Blízká je mi i sociální oblast vzhledem k mému působení v duchovní službě.

V komunální politice je to především pomoc obci a služba občanům. A v té parlamentní mám tři priority (3 P):

Profesionalizace:
- zejména oblast financí a zdravotnictví potřebuje dnes ve vedení skutečné odborníky a manažery
Podpora:
- myslím tím lékaře, sestry, sociální pracovníky a další profese, které jsou důležité pro zvládnutí epidemie COVIDu
- a také podnikatele, živnostníky a další skupiny, postižené současnou krizí
Posun v oblasti digitalizace:
- myslím tím skutečné zavedení digitalizace do oblasti státní správy a samosprávy, do volebního systému a dalších oblastí

16
16. STANEK RUDOLF.png
Starostové a nezávislí

Jihomoravský kraj

Jiříkovice


58 let

manažer dobrovolného svazku obcí