CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Ing. Mgr. Zuzana Fišerová, PhD.

Narodila jsem se v Moravské Třebové, vystudovala finance a mediální studia, strávila rok ve Finsku a poté se vdala do Zlína, kde jsem dokončila doktorát z financí. Pracovala jsem jako ekonom a přednášela na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Nyní působím jako radní Zlínského kraje pro oblast školství a kultury. Ráda trávím volný čas na běžkách v okolí Pusteven, nebo na horském kole. Také ráda čtu severské detektivky.

Piráty jsem podpořila v komunálních volbách coby nestraník. V loňském roce jsem se už coby člen Pirátů stala krajskou radní. Na úrovni kraje se zabývám především dopady pandemie covidu-19 na oblast školství a na kulturu. Na zlínské komunální úrovni jsem například prosadila zahájení investice do bezdotykového odbavovacího systému v MHD.

Není mi jedno, jakou zemi zanecháme našim dětem. Obecně chci ve veřejném životě prosazovat zájmy dětí, rodin, žen a podporovat rovné příležitosti a aktivní trávení volného času. Krom toho je třeba se bavit více ve veřejném prostoru o ekonomice. Mám radost ze samotného faktu, že v politice je čím dál více žen a věřím, že v Poslanecké sněmovně budou ženy zastoupené ve větší míře, než je tomu dosud. Ženy přináší do politiky i do jednání jinou energii a jsou jednoznačně přínosem.

9
9. Zuzana Fišerová_seda.jpg
Pirátská strana

Zlínský kraj

Zlín


41 let

krajská radní pro školství a kulturu, zastupitelka města Zlín, ekonomka