CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Ing. Miloň Slabý

Jsem střelec, svoji hlavu si udržuji čistou díky sportovní střelbě. Taky rád rybařím a jsem členem Sboru dobrovolných hasičů a Sokola. Do komunální politiky jsem vstoupil před dvanácti lety, protože jsem jednoduše chtěl ovlivnit vývoj a život v městě pozitivním směrem. Jsem starostou krásné Jemnice na jihozápadní Moravě, které je centrem Jemnického mikroregionu a leží na pomezí čtyř krajů - Vysočiny, Jihomoravského, Jihočeského a Dolnorakouského.

Mám dlouholetou zkušenost v ekonomice, účetnictví, daních a financích. Těch dvacet let praxe mi umožňuje efektivně spravovat veřejné finance. Neustále se snažím hledat rezervy jak v hospodaření města, tak personální rezervy. Cílem je oživit město, co nejlépe hospodařit, a zefektivnit fungování úřadu a městských organizací. Zatím jsem nikdy nemusel uhnout ve svých zásadách, mohu se vždy ráno podívat v zrcadle sám sobě do očí a říct si, že dělám maximum dobrého pro město a lidi.

Až jednou nebudu starosta, tak vždy budu vzpomínat na krásné chvíle, kdy jsem oddával, nebo vítal občánky do života a prvňáčky do školy a loučil se s deváťáky. V té chvíli si člověk vždycky uvědomí krásu života, spočívající v neustálém koloběhu života. Vím, že to zní jako klišé, ale rodina je základ všeho.

Život mě naučil, že problémy nemá smysl pouze hasit. Je zapotřebí také prevence a nastavení celého systému. Při řešení nedostatku lékařské pomoci v našem regionu jsem si tedy nastavil „jednoduchý“ cíl - dosáhnout uzákoněné stejné úrovně péče pro občany ve všech koutech regionů.

4
Miloň Slabý.jpg
Starostové a nezávislí

Kraj Vysočina

Jemnice


46 let

Starosta města Jemnice, Předseda Jemnického mikroregionu, Ekonom