CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Ing. Tomáš Pifka

Jsem otec dvou dětí, ekonom a sedmým rokem místostarostou města Vsetín, kde mám v současnosti na starost školství, sport a strategický rozvoj. Od roku 2016 jsem také krajským zastupitelem. Mé oblasti se často dotýkají problémů, ale i radostí jednotlivých občanů města. Mezi lidmi se pohybuji nejraději. Jsem rád, když se na mě obrací a mají ve mě důvěru. Ve volném čase rád chodím po našich valašských kopcích, jsem vášnivý houbař a v zimě rád lyžuji.

Poslanecká sněmovna vytváří normy a zákony, které ovlivňují nás všechny jako občany, tak i v našich rolích – rodič, podnikatel, učitel, sportovec. Každému občas přijde, že poslanci nejsou spjati s realitou všedních dní, jinak by některé normy nemohli odsouhlasit. Po sedmi letech výkonu funkce místostarosty a pěti letech krajského zastupitele bych rád propojil teorii s praxí. V oblastech, ve kterých mám zkušenost, chci dávat zákonům a nařízením lidskou tvář a selský rozum. Jako poslanec bych využil znalostí pro co největší zjednodušení procesů a řízení, které obyčejný občan při střetu s úřady zažívá.

Jako skaut bych chtěl v životě naplňovat heslo „sloužím“. Politiku beru jako službu občanům. Pokud uvidím místo, kde bych mohl být platný a občané si to budou přát, tak tam půjdu. Nebude pro mě ale prohrou, pokud se celý život budu věnovat Vsetínu, možná ba naopak.

6
6. Tomáš Pifka_sedy.jpg
Starostové a nezávislí

Zlínský kraj

Vsetín


40 let

místostarosta Vsetína, ekonom