CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Ing. Zdeněk Potužák

Jsem radním města Litovel a bývalým starosta. Mám vysokoškolské ekonomické vzdělání. Pracoval jsem v bankovnictví a potom ve vodohospodářské společnosti Litovle jako jednatel. Mám manažerské zkušenosti s vedením lidí a jsem hrdý na to, že se mi podařilo městskou vodárnu zachránit před cizím provozovatelem a ekonomicky ji zabezpečit. S politickým hnutím STAN aktivně spolupracuji od roku  2010. V osobním životě se věnuji lyžování, petanque a zahradničení. Rád cestuji.

Do poslanecké sněmovny chci kandidovat k posílení STANu, který vnímám jako demokratickou stranu vzniklou zespodu a hájící zájmy občanů. Mám manažerské zkušenosti z práce v bankovnictví, vodohospodářství a ve funkci starosty města Litovel.

Co bych chtěl v politice dokázat? Rovnoměrný rozvoj regionů a užší spolupráci centra s obcemi. Ve všech obcích by měly být kvalitní silnice, chodníky, veřejné osvětlení, hezká centra, dostupné školství a zdravotní péče. K tomu je nutné prosadit posílení kompetencí samospráv a jejich finanční samostatnost.
Jsem pro: nižší daně z práce – vyšší čistou mzdu pro poctivě pracující. Ochranu přírody, klimatu a krajiny – opatření k zadržení vody v přírodě a boj s erozí. V oblasti dopravy urychlit projekty liniových staveb, nadále zvýhodňovat veřejnou dopravu.

21
potuzak_zdenek
Starostové a nezávislí

Olomoucký kraj

Litovel


65 let

ekonom, radní města Litovle