CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Jaromír Horký

Od dětství mě bavila kultura a sportování. Hrál jsem házenou a vedle toho se učil taky na klavír. Ze zájmu o hudbu pak celkem přirozeně přišlo pořádání různých benefičních koncertů a dalších kulturních akcí u nás v Přerově. Ačkoli se dneska živím marketingem a PR, kultura i tak patří mezi jeden z mých hlavních zájmů, kterému se od minulého roku mohu věnovat i jako krajský zastupitel v Olomouckém kraji. A je rozhodně čemu se věnovat, protože čtyřicet let komunistické totality se zejména na lokální kultuře značně podepsalo. Napravit zpřetrhané kulturní vazby bude práce na dlouhou řadu let.

Byl bych rád, kdyby třeba jednou moje děti pestrou živou kulturu ve městech zažily. Kromě toho bych si přál, aby mohly vyrůstat ve společnosti, která bude pevně opřena o respekt k základním lidských právům. Ve státě, jenž nebude před svými občany nic skrývat a který je nebude zbytečně omezovat. V regionech, které budou racionálně přistupovat ke krajině a starat se o ni. Mnoho z těchto věcí se ze života ztratilo nebo jsme k nim jako společnost ještě ani nedošli. A nezmění se to, pokud se o to sami nepokusíme. Proto jsem se přidal k Pirátům, abych měl šanci k něčemu přispět.

Za sebe bych proto chtěl, pokud dostanu od občanů šanci, naší generaci ukázat, že by i ona měla chtít rozhodovat o své budoucnosti, ve které budeme další roky společně žít. Rezignace na veřejný život podle mě není cestou ke štěstí. Zároveň bych se ve Sněmovně rád věnoval tématům kultury a sportu. Chtěl bych, aby se konečně jasně nastavilo postavení sportovců na „trhu“, aby byla kultura dostatečně podporována a nepokračovala její degradace z let totality, a v neposlední řadě budu usilovat o zrušení nesmyslných poplatků za prázdná média.

4
horky_jaromir.jpg
Pirátská strana

Olomoucký kraj

Přerov


23 let

PR a marketingový specialista, krajský zastupitel, pořadatel kulturních akcí