CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Mgr. Júsuf Traore, DiS.

Přestože mé jméno může evokovat představu o bohatých zkušenostech z dálných zemí, narodil jsem se v Brně a tudíž „su Čech jak poleno“. Ač možná pýcha předchází pád, jsem ve svém životě velmi pyšný na dvě věci. Tou první je můj syn, který je člověk se skvělým charakterem. Druhou potom podíl na vytvoření svého času jediné organizace v republice, která se komplexně věnovala rodinám a dětem.

Kolem péče o děti a rodiny se točí většina mého profesního života. Věnoval jsem se prevenci v pedagogicko-psychologické poradně, preventivním službám pro rodiny s dětmi, primární prevenci pro školy, mateřská centra a nízkoprahová zařízení. Dnes jsem sedmým rokem vedoucí odboru sociálních věcí, zdravotnictví a školství na městském úřadě ve Vodňanech a lektoruji v oblasti sociálně-právní ochrany dětí a školství u vzdělávací agentury Edupol.

Během mé praxe jsem viděl velké nedostatky v podpoře rodin ze strany jak vedení měst, tak ústavních činitelů. Často se rozcházela teorie na papíře s tím, jak to ve skutečnosti funguje v praxi. To se stalo mým hnacím motorem a motivací pro vstup do politiky. V tuto chvíli jsem opoziční zastupitel v Prachaticích. Rád bych však své zkušenosti z práce s rodinami a dětmi v terénu využil při tvorbě legislativy ve vyšších patrech politiky. Mou prioritou je ochrana práv dětí, ale také obnova důvěry ve vedení státu.

6
jusuf-traore.jpg
Pirátská strana

Jihočeský kraj

Prachatice


38 let

vedoucí odboru sociálních věcí, zdravotnictví a školství, lektor