CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Ing. Libor Picka

Jsem absolventem Vysoké školy zemědělské. Jsem ženatý a mám dvě už dospělé děti. Od roku 1994 jsem starostou malebného města na Domažlicku Bělá nad Radbuzou. Ve funkci starosty, považuji za své největší úspěchy zřízení výjezdního místa RZS a spolufinancování jeho provozu, vlastní ordinaci všeobecného lékaře a gynekologa a provoz lékárny, rekonstrukce náměstí a historického mostu, vlastnictví a oprava bytového fondu v počtu 330 bytů včetně 27 bytů DPS, oprava základní a mateřské školy, včetně zateplení a instalace energetického systému jež řídí vytápění a větrání, výstavba mezinárodní cyklostezky číslo 37 jako součásti celé trasy ze státní hranice až do Plzně. Město postupně převzalo na svá bedra vlastnictví a provozování sportovišť a kulturních zařízení a to nejen v Bělé nad Radbuzou, ale i městských částech. Jsem pyšný na bohatou spolkovou činnost ve městě.

V současné chvíli je pro mě největší výzvou přestavba zdevastovaného areálu bývalého hospodářského dvora jež se nachází v těsném sousedství centra města. V současné chvíli probíhá přestavba stodoly na společenský prostor pro více jak 250 návštěvníků. Tvrz, jež je součástí celého areálu a je historickou památkou, má již stavební povolení a připravujeme její financování.

Často říkám, že nejsme na okraji republiky, ale na jejím začátku. Jako předseda Sdružení svazku obcí Domažlicko a Euroregionu Šumava – Bavorský les, které sdružují desítky obcí na české i německé straně, se podílíme na rozvoji turismu, opravách památek a stavbě cyklostezek. Za důležitou považuji i úzkou česko-německou spolupráci. Rozvoj citlivé turistiky i mimo turistická centra, držet dostupnost služeb, podporovat mladé rodiny, budovat kvalitní infrastrukturu je ideálním řešením, jak bránit vylidňování našeho venkova. To je nadějí pro naše příhraniční oblasti s dosud plně nevyužitým potenciálem.

11
Libor_Picka_fin_2.jpg
Starostové a nezávislí

Plzeňský kraj

Bělá nad Radbuzou


57 let

starosta Bělé nad Radbuzou, předseda krajského Výboru pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch