CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Lukáš Kolářík

Podívejte se na mou vizitku!

Jsem životní optimista, ajťák a poslední čtyři roky pirátský poslanec. Hlavně jsem ale spokojený manžel a otec tří malých děvčat. Vyrůstal jsem v jihočeských Katovicích a dospívání na venkově formovalo mé hodnoty. Vždycky tu platilo, že co se slíbí, to se splní. Když se nevěnuji práci nebo rodině, rekonstruuji starou nádražní restauraci. Je to poměrně tvrdá práce, ale taky svým způsobem relax. A když je příležitost, chodím se odreagovat na rally. To byla vždy má vášeň a s kamarády jsme při cestách po Česku i v zahraničí nasbírali pěknou řádku zážitků. Dnes jsem aktivní ve spolku Rally fans Katovice, kde pořádáme kulturní události, jejichž výtěžek jde na dobrou věc.

V osobním i pracovním životě je pro mě určující férovost, poctivost a dodržování dohod. Není to pro mě prázdná fráze, zkrátka se ukázalo, že tak to funguje nejlépe. Když si mám vybrat mezi snadnou věcí a tou správnou, volím zpravidla tu správnou. V tom jsme si s dalšími Piráty blízcí, a to je pro mě zásadní. K Pirátům mě vlastně přivedla moje žena, za což jí jsem dodnes vděčný. Líbila se mi otevřenost strany, kde je názor každého člena stejně důležitý, i její důraz na svobodu jednotlivce. A mou IT duši přirozeně oslovila vize digitalizace státu, která v Česku dost pokulhává, a přitom ulehčí život nám všem. Uvědomil jsem si, že pokud nejsem spokojen se světem kolem mě, můžu to přece změnit. A tak jsem do toho skočil po hlavě, nalodil se k Pirátům, čtyři roky jsem sbíral zkušenosti jako aktivní člen a předseda krajského sdružení, poté se stal poslancem a začal věci měnit.

Vždy jsem byl nekonfliktní typ a neshody se snažím řešit s chladnou hlavou a dohodou. Co však nemohu vystát je nespravedlnost a snaha vydělat na těch, co v životě neměli vždy štěstí. I proto se mou prioritou ve Sněmovně stal boj proti špatně nastavenému systému exekucí, který dopadá na téměř milion lidí v Česku a často připomíná spíše obchod s chudobou. Velmi dobře vím, jak snadné je dostat se do exekuční pasti, proto jsem připravil smysluplnou úpravu aktuálních pravidel. Práce poslance mě jako člověka posunula dál. Naučila mě víc na sobě pracovat, hledat kompromisy a nevidět svět černobíle. Dost věcí mi ale v politice vadí. Nejvíc snad upadající kultura v rámci diskuze - šíření fake news, polopravd, snaha prosadit svou za každou cenu. Gentlemantství se nesmí z politiky vytratit, stejně jako ze života.

1
Lukáš Kolářík
Pirátská strana

Jihočeský kraj

Katovice


37 let

poslanec PSP ČR, expert na dluhovou problematiku, člen bezpečnostního a sociálního výboru