CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Lukáš Pilát MBA

Před 36 lety mě rodiče přivezli z benešovské porodnice do nedaleké obce Mrač, kde bydlím doposud. Moje vrozená touha poznávat mě však během života zavedla do rozličných míst. Solidní základ mi v tomto ohledu poskytla hotelovka v Poděbradech, ranou přípravu na rodičovství (které přišlo hned za 13 let) jsem si dal jako au-pair v Paříži. Tam se ze mě zároveň stal přesvědčený Evropan. U Versailles jsem pak zůstal studovat turismus. Poslední rok studentského života jsem pak strávil na univerzitě v anglickém Prestonu.

Moje profesní kariéra je spojena se světem nadnárodních korporací. Tam jsem hned na začátku dokázal skloubit předměty, které jsem ve škole měl nejradši – cizí jazyky, s těmi, které jsem v lásce zrovna neměl – matematika a účetnictví. Tento protichůdný mix mě však natolik zaujal, že v něm s radostí pracuji až dodnes.

Mezi moje záliby řadím zájem o dění kolem sebe. I proto jsem se tak stal jedním z prvních členů mládežnické organizace mSTAN, sestavil kandidátku do komunálních voleb či se zapojil do založení a aktivit místního okrašlovacího spolku.

34
Lukáš Pilát
Starostové a nezávislí

Středočeský kraj

Mrač


36 let

finanční manažer, člen Mračského okrašlovacího spolku