CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Mgr. Daniel Kůs

Jsem rodilý Plzeňák. Vystudoval jsem v Plzni gymnázium a při práci Právnickou fakultu ZČU obor Právo a právní věda. Založil jsem 2 úspěšné internetové startupy. V jednom z nich jsem stále jednatelem a majitelem. V současnosti působím i jako zastupitel města Plzně a centrálního plzeňského obvodu Plzeň 3 za Piráty. Ve funkci zastupitele se zaměřuji na důslednou kontrolu všech kroků vedení města. Prosazuji transparentnost a zaměření investic s přidanou hodnotou pro Plzeňáky. Bojuji proti klientelistickým vazbám a krátkozrakým investicím a rozhodnutím.

Vzhledem ke své praxi bych se rád věnoval přípravě zákonů potřebných pro digitalizaci veřejné správy. Je potřeba skutečně digitalizovat náš stát a dohnat evropské země, které jsou v tomto směru na špici. Digitalizace přijde tak jako tak. Já přispěji k tomu, abychom naskočili do rozjetého vlaku správně a co nejdříve, protože tak získáme velkou výhodu. Bude to prospěšné pro občany, firmy, náš kraj i celou zemi.

Rád bych také pomohl s restartem krizí zasažených podnikatelských odvětví a celé ekonomiky. Mimo to, se Plzeňský kraj, stejně jako jiné regiony, poměrně rychle proměňuje v ráj montoven a agenturního zaměstnávání. Mým cílem je udělat „z montovny mozkovnu" s vysokým podílem vlastního vývoje a inovací. Půjde o dlouhodobý proces, ale lidem to přinese kvalitnější pracovní příležitosti s lepším ohodnocením. 

Ve volném čase se zajímám o politiku na všech úrovních. Rád sedím u vody a rybařím, miluji psy, pěší tůry, umění a občas žejdlík Plzničky.

2
Daniel_Kus_fin_2.jpg
Pirátská strana

Plzeňský kraj

Plzeň


47 let

zastupitel města Plzně, internetový podnikatel, právník