CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Mgr. Eliška Olšáková

Od roku 2014 jsem starostkou Valašských Klobouků a nově i zastupitelkou Zlínského kraje. Zároveň jsem ale matkou a babičkou, což jsou pro mne nade vše důležité role. Moje práce na radnici začala řešením infrastruktury – opravami chodníků, prodloužením cyklostezky, podporou výstavby rodinných domů. Postupem času se začaly nabalovat větší projekty, například nový vizuální styl města, koncepce udržitelného cestovního ruchu nebo rekonstrukce veřejných prostor na sídlištích.

K politice mě přivedla touha po změně ve městě, kde s rodinou žiji. To byl ten první impuls. Chtěla jsem využít znalost prostředí. Na městském úřadě jsem pracovala 25 let a znám problematiku a potřeby Valašských Klobouk. Začít u základní infrastruktury, a tím byly opravy chodníků z původního popraskaného asfaltu, příprava lokality pro stavbu rodinných domů, prodloužení cyklostezky, navázání spolupráce s okolními obcemi na propagaci regionu, rekonstrukce největšího a nejstaršího bownfieldu v centru města, kdy zásadní byl jeho odkup do majetku města.. a taky rekonstrukce sídlišť, kde chybí veřejný prostor, parkování a potřebná je i úprava náměstí.

Po zvolení starostkou města pro mě byl STAN jasnou volbou. Sdílela jsem a sdílím příklady dobré praxe svých kolegů, pomáhali mi hned v mých začátcích. Blízký je mi i program našeho hnutí, konkrétně nutnost, aby se rozhodovalo co nejblíže občanům, protože každodenně vidíme, jak stát selhává. Starostové znají potřeby svých obcí, jejich práce je pod drobnohledem, jsou transparentní a zodpovědní svým voličům. Líbí se mi tato otevřenost. V politice chci hlavně chci zůstat poctivým a slušným člověkem, chci být maximálně prospěšná lidem, městu a zemi.

4
4. Eliška Olšáková_seda.jpg
Starostové a nezávislí

Zlínský kraj

Valašské Klobouky


52 let

starostka Valašských Klobouk, vedoucí pracovnice veřejné správy