CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Mgr. et Bc. Roman Šigut

Mám 18letou praxi ve státní správě a dopravě, tedy i potřebné znalosti a zkušenosti. Dokázal jsem 10 let řídit celostátní instituci – Drážní inspekci, a to efektivně, hospodárně a pro bezpečnost na dráhách. Jako městský zastupitel mám zkušenosti i s komunální politikou. Vždy jsem hájil spravedlnost, férovost a slabší. Nebál jsem se postavit mocným a zlovůli. Neustupoval jsem nátlakům, vydírání a zastrašování. Co řeknu, to platí, a co slíbím, to dodržím.

Nejsem spokojen s tím, kdo všechno a jak nám „vládne“, jací lidé a jak rozhodují o našich osudech, kam směřuje vývoj naší země. Nelíbí se mi, jak funguje, či spíše nefunguje náš stát. Ten se stále více zabývá sám sebou, zbytečnou byrokracií a utrácí veřejné finance za zbytečnosti. Veřejná správa má vytvářet pouze užitek pro občany a společnost. Nelíbí se mi, že se doprava řeší nesystémově, že u železnice byla zničena její „celosíťovost“ a že se zanedbává drážní bezpečnost. Nelíbí se mi, že kvůli nekvalitním a složitým zákonům je obtížné, mnohdy téměř nemožné, domoci se spravedlnosti nebo najít zastání u odpovědných autorit proti nespravedlnostem a křivdám. Lidé v naší zemi si zaslouží lepší život. Slušnost, čestnost a poctivost se musí vyplácet, ne naopak.

Chci se podílet na tvorbě kvalitních, jednoduchých a srozumitelných zákonů, na zrušení všech nesmyslných a zbytečných předpisů, které jen zatěžují občany, živnostníky i státní instituce, a chci omezit byrokracii. Chci podporovat drážní dopravu, její bezpečnost a rozvoj. Chci maximálně podporovat Moravskoslezský kraj, včetně jeho odlehlých oblastí, a být nápomocen při řešení všeho, co přispěje ke zkvalitnění života jeho obyvatel.

24
R_Sigut.png
Starostové a nezávislí

Moravskoslezský kraj

Krnov


44 let

dopravní konzultant, zastupitel města Krnova