CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Mgr. Jan Kunát

Je mi 49 let, jsem ženatý a mám tři děti. Vystudoval jsem elektrotechniku na VUT v Brně, kde jsem pokračoval v doktorském studiu. Již během studia jsem pracoval jako vedoucí obchodu. Po narození dcery a vzhledem k výši tehdejší mateřské jsem odešel do mezinárodní společnosti, kde dosud pracuji jako vedoucí výroby. Vždy jsem se snažil postarat o sebe a svou rodinu v rámci možností a nespoléhat na pomoc státu. Zažil jsem dost socialismu, abych si vážil svobody a demokracie, kterou máme, přestože zdaleka není dokonalá.

Proč kandidujete do Poslanecké sněmovny?

Zjednodušeně proto, že hospodské řeči nepomohou a nic nezmění. V současnosti vidím několik hlavních problémů. Jednak podléhání lidí a i politiků různým dezinformacím a mýtům a ty se pak promítají do znění zákonů. Výsledkem jsou zákony, které místo, aby jen stanovily pravidla, tak obyčejný život komplikují a znesnadňují. V rámci své odbornosti bych tomuto chtěl zamezit. Dalším důvodem je bohorovné utrácení státu, které i díky koronaviru dostalo dosud nevídané rozměry. Myslím, že je třeba prostředky vynakládat s rozmyslem, protože stát hospodaří s tím, co my občané vyděláme.

Chci se zaměřit v rámci svého oboru na podporu toho, co nás živí, tedy podporu českého průmyslu a drobného podnikání. Zrevidovat různé regulace a požadavky, které jen zhoršují efektivitu a konkurenceschopnost. Dál, pokud by to bylo možné, ustanovit skupinu, která by měla jediný úkol, zjednodušovat náš právní řád tam, kde je to možné. Naše právní prostředí je tak rozsáhlé a komplikované až zaplevelené. Lidé pak cítí takovou právní nejistotu, že buď nechtějí přebírat odpovědnost, nebo naopak některé nařízení a zákony prostě neřeší.

32
32JANKUNAT.png
Starostové a nezávislí

Jihomoravský kraj

Sokolnice


49 let

vedoucí výroby