CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Mgr. Jana Tomšíková

Vyrůstala jsem v Milevu nedaleko Kladrub. Život v malé obci formoval můj osobní postoj a snahu být užitečnou a platnou lidem ve svém okolí, nebýt lhostejnou k tomu, co se děje kolem. Po absolvování tachovského gymnázia se stavebním zaměřením jsem byla přijata na Pedagogickou fakultu ZČU, obor Učitelství pro 1. stupeň ZŠ a své studium úspěšně zakončila.

Nastoupila jsem jako učitelka v Černošíně, následně pak ve Stříbře. Po přestěhování do Červeného Hrádku jsem v roce 2005 nastoupila do Nakladatelství Fraus jako redaktorka učebnic ZŠ se zaměřením na matematiku, kromě jiného jsem kupříkladu redigovala řadu učebnic matematiky prof. Hejného a řadu Matematika se Čtyřlístkem. V nakladatelství jsem působila 12 let do června roku 2017, poté nastoupila na Církevní ZŠ a SŠ v Plzni. I jako učitelka na prvním stupni externě spolupracuji s nakladatelstvím Albatros jako koordinátorka projektu pro 1. stupeň ZŠ (Slabikář se Čtyřlístkem).

Žiji v Červeném Hrádku, jsem vdaná a mám dospělou dceru Antonii. Věnuji se i dalším aktivitám. Jsem například zakladatelka webových stránek s učebními pomůckami www.prvnistupen.cz, členka výboru TJ Sokol Červený Hrádek, zakladatelka a organizátorka příměstských táborů v Červeném Hrádku, organizátorka rozmanitých sportovních a společenských aktivit, zejména pak pro ženy a děti.

Jsem aktivní členkou České pirátské strany a v říjnu 2018 jsem byla zvolena do zastupitelstva MO Plzeň 4, mimo to jsem i členkou školské a vzdělávací komise v Plzni. Aktuálně jsem si vzala za svůj i projekt Senioři na palubě v Plzeňském kraji.

Obecně je mým cílem pomáhat lidem, aby získali pevné životní jistoty a měli chuť podílet se na zvelebování svého okolí. Hodně důležité je pro mě to, aby se problémy řešily včas a neodkládaly se! V případě zvolení do Poslanecké sněmovny bude mou prioritou školství a modernizace přístupů v něm. Zatím se mi to alespoň částečně podařilo skrze učebnice prostřednictvím projektu Hejného matematiky a novinek v prvopočátečním čtení a psaní, ale i spoluprací na interaktivních nosičích výuky.

Ve volném čase ráda sportuji a cestuji, nejraději s batohem na zádech po zemích tropických oblastí.

10
Jana_Tomsikova_fin_2.jpg
Pirátská strana

Plzeňský kraj

Plzeň


52 let

zastupitelka MO 4 Plzeň, učitelka a redaktorka učebnic