CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Mgr. Martina Němečková

Narodila jsem se v Plané a kromě času během studií zde celý život žiji. Již třetí volební období jsem starostkou města. Na radnici jsem nastoupila v roce 2010.

Je to práce, která mě naplňuje. Samozřejmě se vždy nemůžete zavděčit všem, ale mám radost z hotových povedených projektů, které dobře slouží občanům. Obecně kladu důraz na kvalitní veřejný prostor, kvalitní veřejné stavby, územní plánování, veřejné projednávání projektů s občany. Vycházíme ze zásady, že dobře informovaná veřejnost může jevit zájem o podíl na rozhodování o městských projektech. Pokud je to možné, tak prosazuji vypisování otevřených architektonických soutěží. Lze tak vybírat z více různorodých řešení. Je to transparentní a kontrolovatelný postup, což je zvlášť u zakázek z veřejných prostředků nadmíru důležité. Kritériem hodnocení není jen cena, ale poměr ceny a kvality. Je-li zadání soutěže správně nastaveno, může kvalitní projekt přinést značné úspory při stavbě a následném provozu budovy.

Pyšná jsem na rekonstrukci historického náměstí Svobody, na revitalizace městského parku s vodní plochou, sportovišti a velkou odpočinkovou zónou přímo v centru města. V neposlední řadě je to přestavba kina na kulturně společenské centrum KINONEKINO, které je využíváno napříč generacemi. Projekt byl v roce 2018 oceněn jako Stavba roku Plzeňského kraje a dostal se i do užšího výběru o Českou cenu za architekturu.

Hlavním tématem je pro mě dostupnost zdravotní péče i ve venkovských oblastech. Okres Tachov je jeden z mála okresů bez své nemocnice akutní péče. Základní zdravotní péče a její dostupnost nemůže být v různých částech země rozdílná. To je pak i jedna z příčin vylidňování venkovských a okrajových oblastí a s tím se nehodlám smířit.

15
Martina_Nemeckova_fin_2.jpg
Starostové a nezávislí

Plzeňský kraj

Planá


54 let

starostka Plané