CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Mgr. Petr Gazdík

Tradice, zvyky, to, odkud pocházíme, bychom si měli pamatovat a předávat svým dětem.

Celý život se věnuji práci s dětmi. Máme s manželkou čtyři, dlouhá léta jsem učil na vesnické škole. V naší obci vedu skauty a vlastně to byl jeden z důvodů, proč jsem se vrhl do komunální politiky. Chtěl jsem pro oddíl postavit chatu a aby se něco pohnulo, musel jsem se aktivně zapojit. Už je to skoro 20 let od doby, kdy jsem se poprvé stal starostou.

Problémy malých obcí jsem začal vnímat čím dál více. Hledal jsem politickou stranu, která by jim pomohla a nepřehlížela ani ty nejmenší vísky. Protože jsem ji nenašel, založil jsem spolu s dalšími spřátelenými starosty STAN. A jsem pyšný na to, jak naše hnutí vzniklo odspodu a jaké zkušenosti do “velké” politiky přináší. Podařilo se nám prosadit RUD neboli rozpočtové určení daní. Od roku 2013 tak získávají obce ročně cca 12 miliard korun nárokově navíc.

Měl jsem tu čest sloužit u hradní stráže a “hlídat” ještě prezidenta Havla. Vzpomínám na tu dobu moc rád. Škoda, že si jeho nástupců na Hradě už nemohu tolik vážit… Taky jsem si na den vyzkoušel, jaké to je být primátorem Prahy. A vím, že bych neměnil. Život na malých obcích má svá specifika, ale já to tady miluji.

2
Petr Gazdík
Starostové a nezávislí

Zlínský kraj

Suchá Loz


46 let

učitel, poslanec