CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Mgr. Zdeněk Navrátil

Jsem původem z Bystřice nad Pernštejnem, po 25 letech ve Žďáře nad Sázavou se však už považuji za Žďáráka „jak poleno“. Od malička mě zajímal sport a kultura a obojí mi zůstalo dodnes. Přirozený zájem o veřejné dění mne přivedl ke studiu oboru veřejná správa, které jsem úspěšně zakončil na Univerzitě Karlově. Aktivní občanské postoje a zájem o místo, kde žiji, mě postupně přivedly až na žďárskou radnici, kde jsem po vyhraných volbách od roku 2014 čtyři roky starostoval a nyní jsem zde členem městské rady.

V roce 2006 jsem založil spolek Civic, který se věnuje regionálnímu rozvoji a pomáhá malým obcím, školám či menším a středním firmám získávat dotace na jejich rozvojové aktivity. Dnes jsou za mnou desítky úspěšně realizovaných projektů, které slouží lidem po celé Vysočině. Vedle toho jsem autorem projektu kulturního centra Batyskaf ve Žďáře, stál jsem u zrodu Žďárského majálesu nebo se podílel na organizaci skateboardových a snowboardových závodů. Stojím rovněž za žďárským hudebním festivalem Pod Zelenou horou, který se letos konal již podvanácté.

Jsem otec tří dětí, které jsou v současné době mým největším „koníčkem“. Mezi mé záliby pak patří sport (běžky, snowboard, volejbal, kolo, fotbal, turistika…), a věnuji se i hudbě ve skupině Hoochachos. Jsem aktivní ve spolkovém životě, a to hlavně v oblasti kultury a sportu.

Kraj Vysočina je pro mě srdcová záležitost. Dobře ho znám nejen z pozice novináře, kterého jsem v minulosti také dělal, ale znám jej i zevnitř. Dva roky jsem zde byl zaměstnán jako odborník na oblast evropských fondů. Právě efektivní čerpání podpory z Evropské Unie a investiční rozvoj kraje jsou jedny z prioritních oblastí, které mě zajímají. Chci se podílet na koncepčním rozvoji a modernizaci kraje, na zlepšení dopravy či zkvalitňování krajských služeb pro občany. Důležité je pro mě také životní prostředí, kultura a cestovní ruch. Jedním z klíčových úkolů je podle mne rozvoj potenciálu Vysočiny v oblasti cestovního ruchu. V řadě věcí máme dobře našlápnuto, teď to chce jen nepolevit.

8
Zdeněk Navrátil.jpg
Starostové a nezávislí

Kraj Vysočina

Žďár nad Sázavou


45 let

Projektový manažer, Radní města Žďár nad Sázavou