CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Miroslav Vácha DiS.

Mám v životě několik rolí. Jsem zdravotnický záchranář, lektor, zástupce zaměstnanců z pozice místopředsedy odborové organizace. Jsem také otec čtyř dětí, takže mám doma slušnou smečku. To vše mě naučilo pracovat s časem a prioritami. Když člověk chce, zvládne toho hodně, ale musí být sám sobě dobrým manažerem. Pro mě je důležité umět si správně stanovit priority a pravidelně dobíjet energii. V tom mi pomáhá filozofie nebo se jdu prostě proběhnout. Nejraději však trávím čas se svou rodinou, která je můj nejspolehlivější zdroj štěstí. Kromě rodiny jsem pyšný také na to, že jsem zvládl náš dům postavit z velké části vlastníma rukama.

Stejně jako se dobrý dům sám nepostaví, ani dobrá politika se sama neudělá. I proto jsem se postupně skrze odbory začal zapojovat. Začalo mi dávat smysl být politicky aktivní a spoluvytvářet náš prostor. Později jsem se přidal k Pirátům, protože je to strana, která není spojena s velkými kauzami a stále má čistý štít. A já se tak nikdy nemusím stydět říct, že jsem pirát.

Ve Sněmovně bych se rád zaměřil na problémy, jejichž řešení nesnese odklad. Primárně tedy na systém lékařské péče a její nedostatek nebo systém fungování záchranných služeb směrem k větší efektivitě. Dále je však nutné řešit i dluhové pasti či férové mzdy. Chci se soustředit i na morální rovinu politiky – potlačování papalášství, otevřenou komunikaci s občany, autenticitu, slušnost. Jde o obecné hodnoty, bez kterých to však nejde. Je pro mě důležité mít vnitřní kompas a znát směr, i když není vidět ani na krok.

5
Miroslav Vácha.jpg
Pirátská strana

Kraj Vysočina

Třeštice


37 let

Zdravotnický záchranář, Místopředseda Odborové organizace ZZS KV, člen Bezpečnostní a Zdravotní komise KV