CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Patrick Zandl

Během studia na vysoké škole mě fascinoval internet, a proto jsem založil první český technický zpravodajský server, který se stal největším digitálním vydavatelským domem v Česku. Pro své aktivity na počátcích českého internetu i později bývám označován za jednoho z otců českého internetu. Spoluzakládal jsem společnost zabývající se technologií analytiky spotřeby energií a první tuzemskou internetovou televizi. Nyní pracuji v pozici koordinátora vývoje u předního světového výrobce 3D tiskáren.

Narodil jsem se v Mnichově, dětství prožil v Pardubicích, dospívání v Praze a nyní bydlím v Brandýse, kde jsem také zastupitelem. Když mi zůstane volný čas, rád běhám delší několikadenní tratě přes hory. Nejvíc mám za sebou víkendových 130 km a nejraději vzpomínám na pětadvacetikilometrový přeběh Tater.

Korigoval jsem celou řadu digitalizačních průšvihů v Česku. Věděli jste třeba, že stát plánoval zpoplatnění WiFi nebo TV poplatky z mobilních telefonů? Na modernizaci státní správy se chci nadále podílet. Česko už dávno není jen země oceli a páry, ale moderních IT firem, které dodávají přelomová řešení do celého světa. Teď je na čase, abychom si taková řešení dopřáli sami sobě. V daňovém přiznání, které se sestaví skoro samo, nebo ve školách a vzdělávání našich dětí. Mým ideálem je digitální stát, který je administrativně tak malý, jak je to jen možné.

Jen digitalizací ale není člověk živ. Mým dalším velkým tématem je financování obcí a zejména zvládání dopadů živelné developerské výstavby v obcích kolem Prahy. Jestli i k vašemu domu vede bahnitý chodník či záplatovaná rozflákaná silnice, nebo se na vlastní bydlení zdráháte pomyslet, jsem váš člověk. I když to bude dlouhá cesta.

5
Patrick Zandl
Pirátská strana

Středočeský kraj

Brandýs nad Labem – Stará Boleslav


47 let

zastupitel, IT manager