CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Pavel Bosák

Pocházím z Klatov, odkud jsem se v roce 1986 ještě jako gymnazista s matkou odstěhoval do San Francisca v USA. Ačkoli jsem se od mládí toužil stát archeologem, nakonec jsem vystudoval uměleckou grafiku na prestižní CCAC v kalifornském Oaklandu. Brzy po studiích jsem se vydal „na zkušenou“ do rodných Čech, odkud jsem si zpět do USA přivezl svou budoucí manželku, plzeňskou rodačku Olgu. V San Franciscu jsme pak společně založili grafickou firmu, kterou díky moderním technologiím provozujeme na dálku dodnes. Po narození dvou synů jsme se rozhodli vrátit zpět do Evropy.

Zapojení do veřejného života na sebe v Plzni-Liticích nenechalo dlouho čekat. Dvakrát jsem byl zvolen do zastupitelstva a aktivně jsem se podílel i na kulturním dění v obvodu. V lednu 2017 jsem své veřejné působení zasvětil boji proti kontroverznímu záměru výstavby obřích průmyslových hal v Liticích. Stal jsem se jedním z vůdců odporu, v jehož rámci se více než 900 občanů zůčastnilo podpisových akcí, proběhly veřejné schůze, dokonce i demonstrace na náměstí Republiky v Plzni. Investorovi se zatím nedaří výstavbu hal prosadit.

Během této kauzy jsem měl možnost nahlédnout do těch nejtemnější koutů plzeňské politiky. V roce 2018 jsem se v pozici lídra pirátské kandidátky účastnil komunálních voleb. Nyní pracuji také jako neuvolněný předseda opozičního zastupitelského klubu v Plzni.

Dlouhodobě poukazuji na klientelizmus, četné střety zájmů a častou nekompetentnost městských představitelů. S pevnou vírou ve svobodu a demokracii bojuji za transparentní Plzeň s morálně bezúhonným vedením a udržitelnou vizí pro budoucnost. V podobném duchu bych pro občany pracoval i v Poslanecké sněmovně.

8
Pavel_Bosak_fin_2.jpg
Pirátská strana

Plzeňský kraj

Plzeň-Litice


51 let

zastupitel města Plzně, grafik