CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Tomáš Čabla

Narodil jsem se v Gottwaldově a celý život, kromě 8 let strávených ve Skotsku, žiji v Napajedlích. Od mládí jsem sportoval a hrál na kytaru, ke které jsem přidal i harmoniku. Od 19 let jsem začal dělat projekty zaměřené na životní prostředí díky založení pobočky nezávislé ekologické organizace NESEHNUTÍ. Zabývali jsme se ve zlínském okrese tématy, která po revoluci v roce 1989 začala být součástí naší společnosti a mohla být veřejně řešena. Zabývali jsme lidskými právy, zvířecími právy a životním prostředí. Stejnou práci jsem odváděl i v zahraničí na východním pobřeží Skotska od roku 2002, kde jsem založil Dobromysl Foundation (http://www.indiannet.eu/czhome.html). Nyní jsem již 11 let zastupitelem města Napajedla.

Proč jsem se začal angažovat ve veřejném prostoru? Pro mne to byla přirozená věc. Jít a vyčistit přírodu, zastat se kácení stromů, politicky trestných lidí nebo zasažených válkou a zlepšovat věci pro lidi, zvířata a přírodu. V neziskovém sektoru, ve kterém jsem byl přes deset let, jsem se rozhodl, že vyzkouším, jak to funguje ve veřejném sektoru a myslím, že to přirozeně přešlo na veřejnou správu.

Chci chránit zemi pro naše děti. Globální změny klimatu je třeba brát vážně, byť to trvá již 50 let, kdy se poprvé o této problematice mluvilo. Morálku, spravedlnost a větší empatie pro třetí svět a přírodu. Přináším odhodlanost, trpělivost a odvahu postavit se za spravedlnost. Nebojím se veřejně říct, co si o podvodech a korupci myslím, kde ji spatřuji a jaká by měla být náprava.

15
15. Tomáš Čabla_sedy.jpg
Pirátská strana

Zlínský kraj

Napajedla


42 let

zastupitel obce Napajedla, provozní hotelu