CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Tomáš Guth Jarkovský

Jsem student, programátor a autor rolových her. Protože mi záleží na světě okolo sebe, angažuji se i v politice. Jako politický poradce a asistent se věnuji primárně tématu lidských práv a důstojného života. Po několikaleté zkušenosti z celostátní politiky jsem přesvědčen, že kandidatura do Poslanecké sněmovny je způsob, jakým můžu pro svět okolo sebe udělat nejvíce.

Mojí vizí je sebevědomá společnost, která se neostýchá postavit se za zranitelné a která se nebojí narovnávat dlouhotrvající nesvobody nebo nerovnosti. Sebevědomá společnost je taková, která zná své nedostatky a uvědomuje si příkoří, která se dějí bezbranným nejen v české kotlině, ale také po celém světě. Taková společnost si je vědoma nových nebezpečí, která mohou přinášet moderní technologie a digitální věk, ale nevnímá to jako důvod uměle zastavovat nebo zpomalovat pokrok. Místo toho konstruktivně pracuje na udržení jistot, jako jsou soukromí, svoboda slova nebo rovnost před zákonem.

Chci, aby byl zájem o politiku a své okolí normální věc a aby se mladí lidé nebáli zapojovat do občanského života. Politika je dlouhodobě démonizována jako něco nepoctivého, nečestného nebo snad něco, čemu se věnují pouze lidé, kteří si chtějí nahrabat do kapsy. Jestli můžeme jenom trochu dopomoci tomu, aby byla politická angažovanost běžným zájmem a koníčkem mladých, jako je dnes třeba sport nebo hraní na hudební nástroje, chci toho být součástí.

K Pirátům mě přivedlo přesvědčení, že jsou schopni dodat naší společnosti přesně takové sebevědomí, které potřebuje, a jsou schopni udělat z naší země moderní suverénní stát, který si zasloužíme. Základními zásadami Pirátů je transparence, otevřenost a konstruktivita, namísto slepých ideologických barikád a propastí. Právě vysoká zásadovost a otevřenost Pirátů je něco, co po letech rozkrádání a mlžení potřebujeme. Jsem rád, že můžu být součástí uskupení, které vrátí zemi sebevědomou budoucnost.

14
tomas-guth-jarkovsky.jpg
Pirátská strana

Jihočeský kraj

Borovany


24 let

OSVČ, student, programátor, politický poradce, asistent poslance