CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Zdena Kašparová

Momentálně studuji na Univerzitě Palackého obor molekulární a buněčná biologie. Mimo studium jsem již 13 let aktivní skautkou a před třemi lety jsem převzala vedení dívčího oddílu v Šumperku. Obecně je pro mě důležité se podílet na utváření a vývoji osobností mladších generací, a právě díky skautingu se mi to daří. S hnutím STAN jsem začala spolupracovat v roce 2017, kdy jsem se podílela na založení olomoucké krajské organizace Mladých starostů a nezávislých. Od té doby jsem se aktivně zapojovala do fungování spolku a před dvěma lety jsem byla zvolena celostátní místopředsedkyní. Svůj volný čas, když mi nějaký zbývá, nejčastěji trávím s přáteli nebo cestováním. Jinak se trochu zajímám o umění a občas namaluji obraz.

Chtěla bych ukázat, že i mladí lidé do politiky patří a mají v ní mít své místo. Mnozí mí vrstevníci si myslí, že politika je složitá a nedosažitelná. Já bych jim chtěla ukázat opak. Není důležité kolik vám je let, ale vůle a chuť změnit něco k lepšímu. Pro mě je důležité zanechat tuto zemi o něco lepší pro další generace, aby měli dobrý základ pro své životy.

Ráda bych se zasadila o posun školství vstříc 21. století. Nepřijde mi dobré, že nás vzdělávací instituce nepřipraví na strasti, které nám skutečný život přináší. Kvalitní vzdělávání je největším předpokladem dalšího rozvoje naší země a společnosti. Mou další prioritou je určitě kladení většího důrazu na duševní zdraví žáků a studentů. Tato problematika je v rámci vzdělávání dost opomíjená a určitě je důležité se jí zabývat.

13
zdena kasparova
Starostové a nezávislí

Olomoucký kraj

Šumperk


22 let

studentka molekulární biologie na Univerzitě Palackého v Olomouci, místopředsedkyně Mladých starostů a nezávislých, skautská vedoucí