CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Zuzana Kudláčková

Jako malé holce mi dědeček vyprávěl o svém dětství ve válečném pohraničí. Jeho příběhy mě učily pokoře, úctě k lidskému životu, lásce k rodině. Ale i tomu, jak krutí k sobě lidé mohou být. Hodnoty, které mi předal, mě provázejí celým životem. Jsem tak vděčná za každodenní malé radosti, za své šikovné děti i skvělého manžela, se kterým se stále dokážeme smát jako dva puberťáci. Ráda cestuji s rodinou po Česku a pozoruji rozdíly mezi regiony i lidmi. Naším nejmilovanějším místem je Šumava a pro mě osobně jsou to Novohradské hory, kde jsem trávila s turistickým oddílem značnou část dětství. Velký relax je pro mě také pečení cukroví, které provoní celý byt, a přiláká tak do kuchyně děti i manžela.

Česko je úžasná země, o kterou se ale musíme starat. I proto jsem se dostala k politice. Nechtěla jsem dál sledovat politiky, jak pouze slibují, a přitom „skutek utek“. To jsem na vlastní kůži zažila mnohokrát u nás v Českých Budějovicích. Vedení města nesledovalo zájmy svých voličů, ale zpravidla své vlastní. A já viděla, že změna sama nepřijde. A pak jsem narazila na Piráty a přišla na jejich schůzku. Líbilo se mi, jak fungují. Nehrálo se tu na seniornost a nebylo potřeba si to ve straně tzv. odsedět, aby vás někdo bral vážně. Atmosféra respektu a spolupráce mě přesvědčila, že Piráti skutečně sami na sobě praktikují vizi rovné, respektující a informované společnosti.

Od roku 2018 jsem zastupitelkou v Českých Budějovicích a vždy, když se podaří prosadit i malou změnu k lepšímu, cítím obrovskou radost. Svůj lidský přístup bych chtěla přinést i do Sněmovny. Mým snem je podílet se na změně politiky z likvidační a prospěchářské na respektující, praktickou a humanistickou sílu. Věřím, že respekt si v naší společnosti zaslouží každý jedinec. Přitom třeba právě na ohrožené skupiny obyvatel se často zapomíná, to chci napravit.

4
zuzana-kudlackova.jpg
Pirátská strana

Jihočeský kraj

České Budějovice


37 let

zastupitelka města České Budějovice, asistentka v Poslanecké sněmovně PČR