Uvádíme nejčastější mýty na pravou míru!

CHCI VĚDĚT VÍCE

BYTY JE TŘEBA STAVĚT, NE DANIT

Náš plán je zrychlit, zjednodušit a zlevnit výstavbu nového bydlení. Výrazně zvýšit zdanění bydlení rozhodně nechceme. Odstraníme bariéry, které blokují rychlejší výstavbu.

DŮSTOJNÉ STÁŘÍ, NE STRAŠENÍ SENIORŮ

Seniorů si velmi vážíme a jsme jim vděční za vše, co udělali pro tuto zemi. Své místo mají nejen v našem programu, ale i mezi Piráty a Starosty. Jakákoliv diskriminační opatření proti nim naprosto odmítáme.

TÉMA MIGRACE BEREME VÁŽNĚ

Kvóty odmítáme. V EU prosazujeme ochranu vnějších hranic a prevenci nelegální migrace. Zároveň klademe důraz na rozdíl mezi ekonomickou migrací a legálním pobytem cizinců.

ROZŠÍŘENÍ PREVENCE MÍSTO ŠÍŘENÍ RIZIK

O podpoře problémového užívání drog nikdy nebyla řeč. To, oč usilujeme, je podpora efektivnější prevence a snižování rizik.

BOJ S KORUPCÍ, NE UDÁVÁNÍ LIDÍ

Kdo čerpá z veřejných zdrojů, musí čerpat veřejně, transparentně, čistě a důvodně. Dohlížet na to není udavačství, ale péče o peníze nás všech.

ČISTÝ VZDUCH PRO VŠECHNY, NE DAŇ Z DÝCHÁNÍ

Chceme zachovat zdravou přírodu i pro budoucí generace. Starat se o pitnou vodu, čisté ovzduší, půdu, lesy a pole.

V BRUSELU HÁJÍME ZÁJMY OBČANŮ, NE PÁR VYVOLENÝCH OLIGARCHŮ

Prosazujeme, aby byl hlas Česka v Evropě více slyšet a aby bylo Česko sebevědomým a konstruktivním partnerem pro řešení společných výzev, které Evropu v 21. století čekají. Chceme aktivně spolurozhodovat o směřování Evropské unie.