CHCI VĚDĚT VÍCE

Program Pirátů a Starostů v 5 minutách

Žijeme v chaosu a náš stát nefunguje, jak by měl. Slouží soukromým zájmům několika osob a celá země se zadlužuje na úkor budoucích generací. Ukradli nám stát. Chybí nám jasný směr a ujíždí nám vlak. Za bohatým demokratickým světem zaostáváme stále víc.

Chceme vrátit naší zemi budoucnost.

Energie, odvaha, zkušenosti a odpovědnost koalice Pirátů a Starostů změní Česko v moderní, ohleduplný a fungující stát.

Chceme stát, který myslí na lidi a slouží lidem, ne ekonomickým zájmům jednoho holdingu nebo hrstky oligarchů. Zemi, která lidem nechává co nejvíc svobody a člověka který se dostane do obtížné situace, nenechá na holičkách. Naše vláda bude transparentní, otevřená lidem a bez korupčních skandálů. Povedeme politiku založenou na dlouhodobé vizi, slušnosti a věcné diskuzi.

Kvalitní a dostupné vzdělání odpovídající potřebám 21. století je pro nás i naše děti zcela klíčové. Stejně tak krajina, ve které žijeme a která tu po nás zbyde pro další generace. Naše životní prostředí, půdu a vodu musíme chránit. Nezapomínáme i na zodpovědné řízení našeho státu, zbavíme stát dluhů, aby naše děti nemusely splácet naše dluhy.

Spojili jsme se pro budoucnost naší země. Máme na to energii i zkušenost. A co zajistíme?

Nejvyšší čas přestat nás zadlužovat! Vize budoucnosti v bohaté zemi:

Nejvyšší čas ukončit vládní chaos! Vize budoucnosti ve fungujícím státě:

Nejvyšší čas začít brát vážně péči o krajinu Vize budoucnosti s udržitelným přístupem:

Nejvyšší čas být zas hrdý na tuhle zemi! Vize budoucnosti ve svobodě:

Konec šmírování lidí - stát smí vědět o jednotlivci jen to nejnutnější, svobodný přístup k informacím musí být zachován.

Nejvyšší čas dát každému šanci na budoucnost! Vize budoucnosti, kde má každý rovné šance: