CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Aneta Ečeková Maršálová

Mou životní profesí i láskou jsou zdravotnictví, sociální práce, bezbariérovost. Nejen jako radní MČ Praha 13 s chutí iniciuji smysluplné projekty pro osoby se zdravotním postižením, nízkopříjmové rodiny, jsem propagátorkou domácí zdravotní péče. Zkušenosti čerpám z praxe ze samosprávy, práce v komisi Rady MHMP, z podnikatelského prostředí, včetně stáže v Evropském parlamentu. Spolupracuji s řadou neziskových organizací. S manželem vychováváme dvě děti a dva kocoury.

Mám ráda turistiku, hudbu a film. Jsem životní optimista. Věřím, že se česká politická scéna může sestavit ze slušných, pracovitých osob, kterým není lhostejná budoucnost naši krásné země. Ráda bych svou prací přispěla ke změně, která dává smysl a vrací důvěru občanů v politiky. Ráda se budu podílet v týmu STAN na optimalizaci právních předpisů, aby se logicky vzájemně doplňovaly. Chci být hlasem veřejnosti, naslouchat podnětům, hledat řešení. Vždy se budu aktivně věnovat především zdravotní a sociální oblasti a bezbariérovosti. Zajímá mě však i bezpečnostní systém ČR a vzdělávání.

Mým konkrétním cílem je zákonem jasně ukotvená role neformálních pečujících ve zdravotním a sociálním systému, novela zákona o zdravotnických prostředcích, financování zdravotních služeb, digitalizace ve zdravotnictví, preskripce na ePoukaz, zrovnoprávnění postavení stejnopohlavních párů, umožnění uzavírání sňatků.

28
Aneta Ečeková
Starostové a nezávislí

Hlavní město Praha

Praha 13


45 let

Radní MČ Praha 13 pro oblast sociálně-zdravotní a místní Agendu 21, podnikatelka ve zdravotnictví