CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Bc. Blanka Lednická

Podívejte se na náš medailonek s Milanem Daďourkem!

Vysočina je můj domov. Pochází odtud více než čtvrtina mých předků, a kdykoli jsem Vysočinu navštívila, měla jsem pocit, že se vracím domů. Dnes tu vychovávám své čtyři děti, které i mimo koronavirovou pandemii vzděláváme doma. Taky tu dvanáctým rokem podnikám v tvorbě rodokmenů, o kterých jsem před osmi lety napsala i dnes stále hojně prodávanou knihu. Zabývám se ochranou zdejší přírody a permakulturou. Jsem krajskou zastupitelkou a v neposlední řadě také vášnivou motorkářkou, turistkou, čtenářkou, zahradnicí a nadšenou ornitoložkou.

Vždycky jsem byla citlivá na to, co se v našem okolí děje. Už v devatenácti letech jsem se zúčastnila iniciativy Děkujeme, odejděte! a po příchodu na Vysočinu jsem se téměř ihned začala zajímat o dění na komunální úrovni. Před dvěma lety jsem pak spojila své síly s Piráty, aby se nám povedlo nejen na Vysočině dostat do vedení našeho kraje a zlepšit v něm život obyvatel. Proč zrovna s Piráty? Protože jsou mi nejblíže, co se týká myšlenek, programu i přístupu. Máme neskutečné množství zajímavých a inspirativních lidí, zároveň skvělý prostor pro tříbení názorů, hledání kompromisu, diskuse o nejrůznějších tématech.

I tyto diskuse mě postupně utvrzují v tom, že politik nemusí nutně řešit pouze velká témata. Neměli bychom přehlížet ani maličkosti, které často dovedou řadu věcí změnit. A také bychom se měli na problémy snažit dívat z různých úhlů. I díky své profesi, ve které se věnuji pátrání po předcích, se snažím okolí ukazovat, že se musíme naučit o krajinu zase starat tak, aby byla pestrou a živou mozaikou polí, luk a lesů. A jiný pohled bych v otázkách ochrany přírody ráda přinesla i do Sněmovny. Je to velké sousto, ale doufám, že se smýšlení lidí o tom, proč je potřeba přírodu a krajinu kolem nás chránit, povede posunout.

1
Blanka Lednická.jpg
Pirátská strana

Kraj Vysočina

Olešná


40 let

Podnikatelka v oboru Genealogie, Zastupitelka Kraje Vysočina, Předsedkyně zastupitelského klubu