CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Bc. Jan Lipavský

Přesto, že je politika řemeslo, kde je člověk ve středu pozornosti, jsem ve skutečnosti spíše introvert. Snažím se, aby po mě nezůstávala jen slova, ale i činy. Mým cílem je přispět k tomu, že Česko bude sebevědomá země, na kterou se její občané můžou spolehnout. A věřím tomu, že to jde dělat poctivě, slušně a důvěryhodně.

Bakalářský titul mám z mezinárodních vztahů a díky programu Erasmus jsem si vyzkoušel dva semestry ve Velké Británii. Strávil jsem deset let jako IT manažer ve finančnictví a e-commerce, pracoval ve velkých i malých firmách, českých i mezinárodních. Z pátého místa kandidátky jsem byl v minulých volbách zvolen do Sněmovny, kde dnes řeším hlavně zahraničně-bezpečnostní agendu. Náročná sněmovní agenda mi do života přinesla mimo jiné i sport, zjistil jsem díky ní, jak důležité je občas “vypnout”.. Navíc jsem díky němu v přírodě, kterou - byť jsem rodilý Pražák - mám moc rád, někdy tam odpočívám i jen tak u čtení. Nejradši jsem u nás na Praze 6.

Do politiky přináším přesvědčení, že liberální politiku a svobodu lze skloubit s tématem bezpečnosti, kterou má zajistit zahraniční politika. To věděl už Masaryk, a přesto nás v téhle oblasti paradoxně čeká spousta práce. Například musíme více dbát na základní hodnoty naší liberálně demokratické společnosti, což nejsou jen lidská práva, ale i globální odpovědnost a spolupráce v mezinárodních organizacích. Bezpečné okolí České republiky totiž znamená i větší bezpečnost našich občanů. Velmi důležité je budovat silná spojenectví se zeměmi blízkými kulturně a životní úrovní. Bezpečnost ale není jen o zajištění přežití, znamená i vytvoření prostoru pro růst. Získávání nového know-how, podpora startupů a vytváření spolupráce v oborech s vysokou přidanou hodnotou pro nás budou naprosto zásadní co se zvýšení produktivity týče a pomůže nám se otřepat po pandemii.

Veškerá snaha o lepší společnost ale nakonec stejně začíná u každého nás a každý může svým kouskem přispět. Já jsem si pro to vybral politiku, ale přiložit ruku k dílu můžeme každý svým vlastním způsobem. Pro mě je důležité si uvědomovat svoje práva a povinnosti a aspoň trochu se za ně bít, jinak o ně jako celek přijdeme všichni.

5
Lipo_mensi.png
Pirátská strana

Hlavní město Praha

Praha 6


36 let

poslanec, analytik, manažer