CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Bc. Mikuláš Ferjenčík

Jmenuji se Mikuláš Ferjenčík, vystudoval jsem gymnázium v Přelouči a mám i britskou maturitu z Brentwood School v Essexu, kde jsem strávil dva roky díky stipendiu. Po neúspěšném studiu fyziky a strojařiny jsem úspěšně zakončil studium Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy.

Před vstupem do parlamentu jsem učil děti logickému myšlení, překládal jsem z angličtiny, nebo jsem pomáhal s interními audity firem. Byly ovšem i doby, kdy jsem pracoval jako zahradník.

První politické zkušenosti jsem nabral v pražském zastupitelstvu, ale do Parlamentu už jsem vstoupil za svůj domovský Pardubický kraj. Působím jako místopředseda rozpočtového výboru, takže mám u Pirátů na starosti daňové zákony, hospodaření státu, ale i spoustu drobností jako jsou třeba pravidla pro domácí vaření piva.

Rád bych ve sněmovně zastupoval lidi, za kterými není žádná lobby. Praxe v parlamentu mi ukázala, že většina pozměňovacích návrhů bohužel nevzniká z podnětu občanů, ale spíše na popud lobbistických organizací. Budu se proto i nadále zabývat dopadem těchto zákonů na jednotlivce.

Mým nejdůležitějším úkolem pro nadcházející volební období je nutnost zastavit rozvrat státního rozpočtu. K tomu bych rád přispěl, stejně jako k modernizaci našeho školství a k rozvoji železnice nejen v Pardubickém kraji.

1
Mikuláš Ferjenčík
Pirátská strana

Pardubický kraj

Praha


34 let

místopředseda rozpočtového výboru poslanecké sněmovny, lektor kroužků zábavné logiky, překladatel