CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Bc. Tereza Kvitová

Narodila jsem se a vyrůstala v pražském Nuselském údolí a toto prostředí formovalo mou lásku k divadlu a historii. Po studiu na Střední odborné škole pro administrativu EU jsem si odskočila na pár let do Brna kde jsem studovala obor Pomocné vědy historické na Filozofické fakultě.

Po absolvování jsem strávila necelé dva roky v Marseilles a v Barceloně jako au-pair. Tyto pobyty mne velmi obohatily a já získala dobrý přehled o životě v západní Evropě.

Jsem velmi pracovitý člověk a ráda se učím nové věci a tak jsem prošla několika profesemi, byla jsem učitelkou v mateřské i základní škole, knihovnicí, průvodkyní i provozní vinotéky.

V pirátské straně jsem od roku 2020 předsedkyní Kolínského sdružení a od letošního roku také předsedkyní krajského expertního týmu pro kulturu a cestovní ruch. Jsem také členkou Výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Středočeského kraje.

Před dvěma lety jsem se s rodinou přestěhovala do Vinařic u Týnce nad Labem, kde rekonstruujeme starší dům. S našimi sousedy jsme založili okrašlovací spolek a pokud to epidemiologická situace dovoluje, snažíme se o udržování tradic a obnovu kulturního života v naší vsi.

V současné době pracuji ve svém malém výtvarném atelieru a také se snažím o návrat ke svému původnímu oboru.

21
Tereza Kvitová
Pirátská strana

Středočeský kraj

Týnec nad Labem


35 let

výtvarnice, historička