CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

David Šimek

Mé příjmení Šimek pochází z hebrejského „Šimhón", což znamená „ten, kdo naslouchá”. David se zase kdysi hrdinně postavil Goliášovi. Symboliku obou jmen se snažím naplňovat v obci Příluka na Litomyšlsku, nejprve osm let jako místostarosta a poslední dva roky jako starosta.

Společně jsme vyvinuli přístroj na dezinfekci prostor, i od covidu, a dostali ho do domova důchodců nebo na polikliniku. Razíme tady myšlenku, aby se lidé ve spolek scházeli, a učíme to hlavně děti, třeba v hasičském a rybářském kroužku.

Když už jsme u dětí, tak ty moje společně s manželkou obdivuji za to, jakou mají se mnou trpělivost, jsou pro mě velkou oporou. Vystudoval jsem elektrotechnickou školu a kdysi jsem závodně dělal judo, teď si rekreačně zahraji hokej nebo fotbal.

Již cca 20 let jsem členem sboru dobrovolných hasičů v Příluce. Co prosazuji? Pro zdravou společnost se musí investovat do občanského vybavení, kultury i sportu. Stát místo pomoci klade do cesty překážky jako třeba přebujelou byrokracii.

Chci je překonat a najít směr, kterým stát půjde obcím naproti. Těším se na to, jak budu kolegům pomáhat napínat plachty na lodi, kterou nám Piráti nepotopí, ale naopak poplují zároveň s námi, s rozumem a s kurzem za svobodnou společnost.

7
David Šimek
Starostové a nezávislí

Pardubický kraj

Příluka


42 let

starosta Příluky, dobrovolný hasič