CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

doc. JUDr. Vladimír Balaš CSc.

Úspěchy mých studentů mě nabíjejí pozitivní energií

Jsem právník a vysokoškolský učitel zabývající se mezinárodním právem. Domnívám se, že demokracie není samozřejmostí, je třeba ji kultivovat a nezřídka za ni i bojovat. V posledních letech se v České republice postupně na některé demokratické principy zapomíná a představitelé státu se je snaží postupně a plíživě potlačit. K tomu se neštítí využívat lží a demagogie. Znepokojuje mě stávající politický a společenský marasmus do té míry, že jsem se rozhodl angažovat se ve veřejném prostoru intenzívněji s cílem pomoci vrátit kyvadlo zpět do vyváženého stavu.

Je mi 62 let, jsem třicet pět let ženatý, mám dva syny a mým hobby je má práce. Rád se zaposlouchám do dobré hudby, jsem milovníkem výtvarného umění a když to jde, rád trávím čas v přírodě nebo sportuji. Dřív jsem jezdil na divoké vodě a hrál ragby, Občas si ale zahraji rád i softball.

Se Starosty jsem se spojil zejména proto, že jeho představitelé vědí, co tíží většinu občanů, protože stojí v první linii a nesobecky pomáhají ostatním. Kromě toho znám řadu z nich osobně a jsem přesvědčen o tom, že jde o slušné, pracovité a kompetentní lidi, na které je spoleh. Především bych chtěl bych mít dobrý pocit z dobře odvedené práce ve prospěch naší země.

7
Vladimír Balaš
Starostové a nezávislí

Hlavní město Praha

Praha


62 let

právník, vysokoškolský učitel