CHCI VĚDĚT VÍCE

zpět na výpis

Ing. Barbora Urbanová

Jmenuji se Barbora Urbanová, ale všichni mi říkají Báro. Letos v září oslavím 30. narozeniny a žiji v Dolních Břežanech. Ve své rodné obci jsem zastupitelka, pracovní život mě zavál na post ředitelky politického institutu a asistentky předsedy STAN Víta Rakušana (nejen) v Poslanecké sněmovně. V politice pracuji 4 roky a doopravdy mě to baví.

Při svém vysokoškolském studiu jsem spoluvytvářela studentské projekty, které se zabývaly občanským vzděláváním. S jedním z nich, se Stužákem, jsme v roce 2018 vyhráli cenu Gratias Tibi. A protože jsem v té době chtěla hodně cestovat, měla jsem i brigádu - od svých 19 let jsem učila děti a mládež angličtinu. Vysokoškolská léta jsem tak strávila velmi aktivně a vlastně už si nepamatuji na dobu, kdy bych nepracovala. Jsem ráda, že jsem toho “vyzkoušela” víc, zejména tu pedagogickou zkušenost si budu pamatovat dlouho.

Ve svém volném čase cestuji a fotím všechna krásná místa, která na Zemi máme, čtu nebo mluvím. Jsem ráda se svou rodinou, přítelem i kamarádkami a kolegy v práci. A celkově ráda trávím čas s každým, kdo má aspoň trošku smysl pro humor a nebere se vážně.

Do Poslanecké sněmovny kandiduji protože mám pocit, že když chce člověk něco změnit, měl by pro to něco udělat. Samo se neudělalo ještě nikdy nic. A protože si myslím, že problémy, které kolem sebe vidím, současná politika vůbec neřeší. Mladé rodiny, mladé maminky na rodičovské dovolené, samoživitelky. To všechno vidím ve svém okolí a říkám si, že systém je zastaralý, že se s ním moje kamarádky (i kamarádi) kolikrát musí spíš prát, než aby jim pomohl. V době covidu to platilo dvojnásob. Myslím, že i díky svým zkušenostem ze sněmovny tohle můžu změnit, byť vím, že na to je potřeba dobrý tým. Ten Starostové s Piráty letos nabízí. Jsou to lidé energičtí, ale také zkušení, lidé se zápalem a hlavně vnitřní poctivostí, která tuhle zemi může vážně posunout dopředu.

12
Barbora Urbanová
Starostové a nezávislí

Středočeský kraj

Dolní Břežany


30 let

zastupitelka, ředitelka institutu a spolupracovnice Víta Rakušana